• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Każda mama wie, że malucha najlepiej nie spuszczać z oczu. Bez względu czy dziecko ma kilka miesięcy czy kilka lat. My dzisiaj zajmiemy się oseskami i tym co z myślą o ich bezpieczeństwie przygotowały firmy produkujące różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Mowa oczywiście o monitorach oddechu i elektronicznych nianiach, które ostatnimi czasy robią furorę wśród podstawowych elementów wyposażenia pokoju dla noworodka. Urządzenie ma za zadanie poinformować nas o tym kiedy dziecko się obudziło, zaczęło płakać oraz w przypadku inteligentniejszych urządzeń, kiedy dochodzi do zatrzymania oddechu tzw. bezdechu.

Zarówno modeli jak i funkcji jest wiele, ważne żeby wybrać taki sprzęt, który idealnie wpasuje się w nasze potrzeby dotyczące zasięgu, ilość częstotliwości, na których nadaje niania, funkcji oraz ceny.

Elektroniczna niania składa się ze stacjonarnego nadajnika i odbiornika. Jej działanie w najprostszy sposób można porównać do walkie-talkie. Po prostu przekazuje ona dźwięk, za pomocą wbudowanego mikrofonu z nadajnika umieszczonego w pokoju malucha do stacji rodzica. Bardziej rozbudowane modele poszerzone są o kamerę, która na okrągło monitoruje zachowanie oseska. Sposób działania jest wyjątkowo prosty, przydatność natomiast nieoceniona.

Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów tego typu, wybór jednego odpowiedniego nie należy do najprostszych zadań. Aby ułatwić wybór idealnej niani, przygotowaliśmy ranking dziesięciu popularnych, dostępnych na polskim rynku elektronicznych niań.

 

W naszym rankingu na pierwszym miejscu znajduje się monitor ruchów oddechowych dziecka Angelcare AC-300. Urządzenie składa się z sensorycznych płytek umieszczanych pod materacem oraz odbiornika. Producent reklamuje sprzęt jako niezawodny. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowo istotną funkcję niani- włącza alarm gdy u dziecka zatrzymał się oddech. Sygnał dźwiękowy i pulsujące czerwone światło informuje o konieczności natychmiastowej reakcji. Cena to ok. 276zł jak na tego typu sprzęt standardowa.

1

Naszej uwadze nie umknął również model Angelcare AC401 z cyfrową nianią elektroniczną .Od swojego poprzednika różni się nie wiele. Jego funkcje poszerzone zostały o cyfrową nianię działającą na ośmiu kanałach w celu zminimalizowania zakłóceń innych urządzeń. Ponadto urządzenie wyposażone jest w lampkę nocną oraz elektroniczny termometr pokojowy. Cena to ok. 370zł.

2

 

Firma Philips dla wszystkich rodziców ma do zaoferowania Elektroniczna Nianię Avent Scd505/00 z technologią DECT zapewniającą krystalicznie czysty dźwięk oraz brak zakłóceń. Zasięg działania urządzenia to 330m. Niewielkich rozmiarów odbiornik zapewnia ok. 24 godzin działania bez konieczności ładowania. Cena przystępna, za nianie trzeba zapłacić od 254zł.

3

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje Motorola Niania MBP 28. Samo urządzenie powiela funkcje swoich poprzedników. Wyróżnia się jakością wykonania, zasięgiem oraz ceną9o.270zł). Wbudowana kamera pozwala na ciągłe monitorowanie zachowań malucha.

4

 

Niania elektroniczna BabyOno deklasuje inne modele pod względem ceny, cena modelu do koszt rzędu 100zł. Producent zapewnia o jej niezawodności zwłaszcza pod kątem zasięgu. Niania łączy się z odbiornikiem rodzica nawet na odległość 450m.

5

 

Monitor Oddechu z Nianią Elektroniczną Angelcare poszerzony o kamerę wideo to ciekawa propozycja dla rodziców, którzy wraz z maluchem użytkują dużą powierzchnie mieszkalną. Rewelacyjnie sprawdza się na olbrzymich metrażach. Dzięki kamerze na podczerwień rodzic jest w stanie monitorować zachowanie malucha w nocy. Krótko mówiąc: urządzenie 3 w 1. Minusem jest cena, która czasami, w zależności od miejsca zakupu może przekroczyć 900zł.

6

Niania Elektroniczna Avent Scd610/00 marki Philips to również jak w przypadku poprzednika dość wygórowana cena. Za model tego typu trzeb zapłacić ok. 600zł. Wśród zalet wyróżnia się czujność, długość działania na baterii oraz dobra jakość obrazu. Nie sposób pominąć designu, który w tym rankingu deklasuje innych konkurentów.

7

Firma Fisher Price, znana z produkcji edukacyjnych zabawek dla dzieci wprowadziła na polski rynek w 2009r. Elektroniczną Nianię M7933. Za urządzenie trzeba zapłacić ok.100zł. Wśród zalet wyróżnić możemy prostotę obsługi, czasami zdarza się jednak, że jakość dźwięku może nas nie satysfakcjonować.

8

Kolejna Niania Motoroli o wdzięcznej nazwie Babyhone MBP36 posiada bardzo czuły mikrofon, kolorowy wyświetlacz oraz diody LED na podczerwień, dzięki którym rodzic jest w stanie monitorować swoja pociechę nawet w nocy. Cena wysoka ok.670zł,ale usprawiedliwiona ciekawym designem.

9

Na ostatnim miejscu ulokowała się Cyfrowa Niania Switell Bcc 58. W zakresie swoich funkcji nie posada nic poza standardowymi. Jedynie na uwagę zasługuje ulokowanie w stacji dziecka głośnika z możliwością odtwarzania 5 kołysanek. Cena wygórowana, rzędu 200zł.

10

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Elektroniczne nianie- 10 najbardziej popularnych modeli, 1.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: AGD dla mamy

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama