• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Coraz częściej stawia się na minimalizm w aranżacji kuchni. Meble na wysoki połysk, mniej dodatków, wyspa, która spaja część kuchenną ze strefą relaksacyjną. Wystrój jest ważny, jednak nie wolno zapomnieć o jego funkcjonalności. Kuchnia to pomieszczenie przeznaczone do pracy, dlatego warto zadbać o jego funkcjonalne wyposażenie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając agd?

Wybór urządzeń gospodarstwa domowego jest przeogromny. Dzięki temu nawet niepozorne czynności można wykonać szybciej i łatwiej. Wybór agd należy uzależnić przede wszystkim od naszych możliwości kulinarnych. Jeśli gotujemy dużo i często, warto zainwestować we wszystkie elementy, które ułatwią kucharzenie i pieczenie. Mozemy wybrać także ciekawe gadżety, jak: http://dlalejdis.pl/artykuly/funkcjonalne_gadzety_w_kuchni_czajnik. Jeśli jesteśmy już pewni, jakiego wyposażenia potrzebujemy warto zwrócić uwagę na moc urządzeń i o z jakich materiałów zostały wykonane.

Cechą drugorzędną, która niestety prawie zawsze stoi na pierwszym miejscu przy naszych decyzjach zakupowych. Jak wyglądają sprzęty? Oczywiście design urządzeń powinniśmy dopasować do wyglądu całej kuchni, tak by wystrój pomieszczenia był spójny. Generalny remont kuchni czy też urządzenie jej po raz pierwszy sprzyja temu, by wszystkie urządzenia kupić nowe i w tej samej stylistyce.

Liebherr chłodziarko-zamrażarka BlackSteel

Agd zabudowane czy wolnostojące?

Podobne wzornictwo urządzeń agd oraz mebli rodzi efekt spójności. Urządzenie produkowane w różnych wersjach kolorystycznych można świetnie wkomponować w zabudowę połyskiem w bieli lub czerni, ale także meble o klasycznych, brązowych frontach.

Sprzęty wolnostojące

Przed wyborem modeli warto zastanowić się czy chcemy aby sprzęt agd był zabudowany czy nie? Jakie są zalety agd wolnostojącego? Przede wszystkim urządzenia są uniwersalne i będzie można z nich korzystać także wtedy, gdy po kilku latach zmieni się koncepcja aranżacyjna i wymieni meble na zupełnie inny typ zabudowy. Poza tym możemy dowolnie ustawić urządzenia. Dla wielu osób cena urządzeń gospodarstwa domowego jest także ważna – urządzenia wolnostojące są z reguły tańsze od tych zabudowanych. Poza tym mamy bogatszą ofertę do wyboru. Wadą, albo raczej czymś co przemawia na niekorzyść agd wolnostojącego jest fakt, że są widoczne i mogą nie zawsze dobrze się komponować z całą kuchnią.

Sprzęty do zabudowy

Agd do zabudowy jest przede wszystkim niewidoczne dla gości, ani mieszkańców, a zabudowa kuchenna wygląda o wiele nowocześniej. Osoby z mniejszymi dziećmi nie muszą się aż tak obawiać tego, że dziecko sięgnie do piekarnika czy mikrofalówki. Zabudowany piekarnik, lodówka czy kuchenka mikrofalowa są także łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jakie są minusty takiego rozwiązania? Przede wszystkim urządzenia pod zabudowę muszą mieć konkretne rozmiary, szczególnie w sytuacji, gdy kuchnia była wykonywana pod wymiar. Zdecydowanie wybór agd do zabudowy jest mniejszy, a i cenowo produkty gospodarstwa domowego wypadają drożej. Przed wyborem agd zastanówmy się, które urządzenia będą dla nas lepsze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: AGD dla mamy

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama