• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Jaka jest różnica między klasyczną golarką i trymerem oraz jaki typ sprzętu wybrać wedle naszych potrzeb? Poniżej kilka porad, które pozwolą nam podjąć odpowiednią decyzję w tym temacie.
Choć moda na zgoloną do zera twarz mężczyzny jest w ostatnich latach passé, to jednak nawet dla utrzymania odpowiedniej długości brody w każdej męskiej łazience przyda się golarka bądź trymer. Aby wybrać odpowiedni sprzęt do naszych potrzeb, powinniśmy najpierw dowiedzieć się czym różnią się od siebie oba narzędzia.

Golarka

Stara, dobra golarka. Zastosowanie tego sprzętu znają teoretycznie wszyscy – usuwa zarost z twarzy. Ten znany już od wielu lat gadżet służący do golenia zarostu aż do skóry spotykamy w większości łazienek nie od dziś. Dodatkowo, dzięki postępowi techniki do wyboru mamy aktualnie dwa rodzaje golarek: głowicowe i coraz modniejsze foliowe. W tych ostatnich prym wiedzie między innymi marka Braun, ze swoim flagowcem Braun Series 9-9260s. Ta i inne podobne golarki nowej generacji posiadają dodatkowo specjalne pojemniki, dzięki którym w czasie golenia ścięte włosy nie lądują na płytkach naszej łazienki.

Trymer

Jeszcze do niedawna trymer był narzędziem, którego używali fryzjerzy i nieliczni amatorzy strzyżenia. Czym jest ten sprzęt? W dużym skrócie można go nazwać połączeniem klasycznej golarki z maszynką do strzyżenia włosów. Trymerem podobnie jak golarką możemy ogolić się do skóry, ale możemy też nim skrócić zarost na wybraną długość, pozostawiając modny w ostatnich latach „kilkudniowy” zarost. Do jednego z popularnych modeli tej rodziny należy trymer do zarostu Braun BT5070, którym stworzymy nawet najbardziej wymyślne cięcie.

golarka
Zasilanie

Zarówno trymer jak i golarki zasilane są najczęściej sieciowo bądź akumulatorkami, które możemy wielokrotnie ładować. Jest to rozwiązanie przydatne szczególnie w podróży, ponieważ jeśli mamy taką potrzebę, możemy skorzystać z nich nawet bez dostępu do gniazda sieci. Najczęściej oba sprzęty wyposażone są także w wygodne futerały oraz pojemniki pozwalające gromadzić zgolony wcześniej zarost. Dzięki temu rozwiązaniu możemy ogolić się praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze.

golarki
Golarka czy trymer?

Dzięki swojej poręczności i możliwość zamontowania różnych końcówek oprócz skracania zarostu oraz stylizacji brody trymer możemy wykorzystać także do obcinania włosów w nosie czy przycinania brwi. Takie właśnie były zresztą początki trymerów, których funkcja ewaluowała dopiero po kilku latach istnienia. Golarki z kolei od lat służyły do skracania zarostu do zera i ich funkcja nie zmieniła się do dziś. Jeśli uznaliśmy, że nie do twarzy jest nam z zarostem czy brodą, golarka będzie dla nas zatem odpowiednim rozwiązaniem. W przypadku gdy zamierzamy zostawić brodę bądź wąsy, idealnym rozwiązaniem na utrzymanie ich w satysfakcjonującym stanie będzie trymer.
Wybór pomiędzy golarką i trymerem związany jest indywidualnymi potrzebami mężczyzny. Jeśli zależy nam na idealnie gładkiej twarzy bez zarostu – w tym przypadku dobry będzie wybór golarki. Jeśli z kolei stawiamy na zadbaną, nienagannie ściętą brodę lub lekki zarost, w tym celu do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów nada się trymer. Wybierając tego typu prezent dla mężczyzny warto zatem najpierw zastanowić się, jak jego twarz prezentuje się na co dzień i jak jest ona stylizowana.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama