• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Czy wiesz, że na świecie jest ponad 80mln osób mających alergie? Dodatkowo ta liczba wciąż rośnie. Dla takich ludzi (ale nie tylko) jedną z ważniejszych rzeczy, które powinny posiadać w domu jest oczyszczacz powietrza. Poniżej przedstawiamy dwa nasze typy, które są godne pojawienia się ich w naszym domu. Są to Daikin MC70 LVM oraz Airfree P80.

Firma Daikin specjalizuje się w produkcji najlepszych oczyszczaczy powietrza w Europie. Ostatnio głównie polecanym produktem jest Daikin MC70 LVM. Jest idealny dla osób mających alergie m.in. na pyłki, sierść, kurz oraz roztocza. Średniej wielkości sprzęt (o wymiarach 40,3 cm x 57,6 cm x 24,1 cm) doskonale oczyści powietrze w pomieszczeniu o maksymalnej powierzchni 46m2. Wnikając w zalety tego urządzenia możemy mieć pewność, że usunie do 99% wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Dodatkowo, używając produktu Daikina pozbędziemy się aż 99,6% alergenów, roztoczy, kurzu oraz pleśni. Ponadto, jeśli ktoś z domowników (współpracowników) pali, aż 95% zapachu z dymu papierosowego zostanie oczyszczone. Oczyszczacz powietrza Daikina pracuje najciszej ze wszystkich dostępnych produktów Daikina tego typu. Dzięki temu, możemy ustawić go blisko łóżka, zapewniając sobie ciszę i spokój. Wielkim atutem oczyszczacza jest zabezpieczenie przed dziećmi. Możemy być zatem spokojni, że nasze pociechy mogą bezpiecznie się bawić w jego otoczeniu.
Daikin MC70 LVM posiada 6 etapów czyszczenia powietrza. Początkowo zapachy rozkładane są przez elektrony, a następnie filtr wstępny zatrzymuje kurz i usuwa bakterie oraz alergeny. Poprzez jonizator plazmowy, pyłki poddawane są dodatniemu naładowaniu, a kolejno są pochłaniane przez ujemnie naładowany filtr elektrostatyczny. W przedostatniej fazie tytanowo-apatyczny filtr fotokatalistyczny pochłania i usuwa zapachy i bakterie. Na samym końcu katalizator eliminuje zapachy, po czym oczyszczone powietrze wraca po pomieszczenia. Cały proces stanowi niezawodną ochronę dla Twojego zdrowia. Urządzenie wykorzystuje wymienne filtry, zapewniając świeże powietrze na długi czas.
Należy zaznaczyć, że mimo iż urządzenie doskonale oczyszcza powietrze z różnych drobinek, nie nadaje się niestety do usuwania np. zapachów z farb i innych woń chemikaliów.
Cena oczyszczacza powietrza firmy Daikin wynosi ok 2000 zł.

Drugi oczyszczacz powietrza to produkt firmy AirFree -AirFree P80. Jest to niewielkie, elegancko wyglądające urządzenie, przeznaczone do oczyszczenia powietrza w pomieszczeniach średniej wielkości (do 32 m2). Dzięki technologii TSS (termodynamiczno-sterylizujący system) sprzęt doskonale usuwa 99% zarodników pleśni, bakterii oraz mikroorganizmów, które zawarte są w powietrzu. Dzięki niemu, likwidowane są także szkodliwe pierwiastki oraz bio-toksyny. Dodatkowo oczyszczacz redukuje niesprzyjający człowiekowi ozon. Pozbywa się także nadmiaru unoszących się w powietrzu nieprzyjemnych zapachów.
AirFree P80 w inny niż Daikin MC70 LVM sposób usuwa bakterie. Zawarte w urządzeniu komory TTS spalają mikroorganizmy i ich zarodniki w temperaturze 200 °C oraz niszczą trujące gazy takie jak ozon. Po procesie spalenia, powietrze z powrotem wraca do pomieszczenia. Już po 15 minutach po włączeniu urządzenia, można cieszyć się czystym powietrzem. Mimo iż urządzenie pracuje w wysokiej temperaturze, nie wpływa to na istotne nagrzanie się sprzętu oraz zmianę temperatury pomieszczenia, w którym się on znajduje. Urządzenie nie używa żadnych wkładów, co zapewni nam niższe koszty jego użytkowania. Poza tym sprzęt zużywa jedynie 48 W prądu.
Sprzęt może być stosowany 24h na dobę nie wydzielając przy tym żadnego hałasu.
Cena oczyszczacza powietrza AirFree P80 to ok 1000 zł.

Oczyszczacze powietrza, to jedne z nielicznych urządzeń, które w prosty sposób mogą się przyczynić do poprawy stanu zdrowia każdego z nas. Polecane są głównie alergikom i osobom o słabej odporności organizmu, jednak tak naprawdę jest to sprzęt, który przyda się w każdym domu. Zdrowie jest bardzo ważne, dlatego warto o nie dbać w każdy możliwy sposób.

Źródło zdjęć : www.daikin.pl, www.airfree.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (3 votes cast)
Oczyszczacze powietrza - zdrowie dla każdego, 5.3 out of 10 based on 3 ratings

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama