• lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?
  • gru : 17 : 2014 - Nagrody Darwina, a sprzęt domowy

Praktycznie każdy człowiek lubi słuchać muzyki albo radia. Co jednak zrobić, jeśli nie ma się środków albo miejsca na pełny zestaw audio? Rozwiązaniem może być mini-wieża czyli małe urządzenie spełniające podobne funkcje jak full-zestaw.

Pierwszym atutem mini-wieży jest z pewnością jej cena, która jest znacznie niższa niż w przypadku jej dużego odpowiednika. Należy więc zaznaczyć iż już całkiem niezłe modele da się znaleźć w przedziale około 400 – 600 złotych, co nie jest kwotą dużą, jeśli porówna się je do zakupu „dużego zestawu”.

Jeśli dobrze dobierzesz mini-wieżę wówczas nie musi być ona dużo gorsza od swojej większej odpowiedniczki. Naprawdę dobry sprzęt z tej kategorii jest z pewnością wystarczający dla przeciętnego słuchacza muzyki bądź radia. Głośniki nie będą może odpowiednie do poczucia się jak w operze czy na widowni teatru ale z pewnością posłuchasz na nich zwykłej muzyki bądź wiadomości radiowych.

Mini-wieża to również oszczędność miejsca bardzo ważna w przypadku kawalerek, mniejszych mieszkań czy też studenckich stancji. Są to miejsca, gdzie każdy metr kwadratowy wolnej przestrzeni musi być rozplanowany z rozmysłem, a mniejsze urządzanie audio z pewnością w tym pomoże.

Mini-wieża to także wygoda jeśli chodzi o przenoszenie – taki zestaw waży dużo mniej niż jej „większa siostra” i dzięki temu nie będzie więc problemu ze zmianą jej położenia czy tez po prostu sprzątaniem pod nią.

Podsumowując – będzie to dobry wybór dla osób, które nie są melomanami ale przede wszystkim chcą słuchać muzyki na co dzień oraz być na bieżąco z wiadomościami podawanymi przez serwisy radiowe. Jeśli do tego doda się jej ekonomiczność odnajdą się w tej grupie także osoby, które nie chcą wydawać fortuny na sprzęt audio.

Oczywiście mini-wieża, jak każde urządzenie elektroniczne powinna być kupowana z wiadomego źródła, zapewniającego serwis i gwarancję w razie zepsucia się, a także najlepiej z dodatkowym pakietem ubezpieczenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ciekawostki

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama