• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Czekasz z utęsknieniem na premierę najnowszego sezonu Gry o tron lub po prostu lubisz śledzić losy bohaterów ulubionych seriali czy filmów? Jeśli chcesz stworzyć sobie komfortowe warunki do oglądania filmów i seriali, zaaranżuj w swoim salonie kino domowe. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików, aby na własnej sofie poczuć się jak w kinowym fotelu.

Wbrew pozorom aranżacja komfortowej sali filmowej we własnym salonie nie jest zadaniem trudnym. Nie musi się także wiązać z kosztownym remontem czy wydatkami. Wystarczy bowiem umiejętne zaplanowanie elementów wystroju, aby twój salon był nie tylko atrakcyjnym pomieszczeniem, ale także wygodnym kinem domowym.

W centrum wydarzeń

computer-1845880_1280

Podstawę kina domowego w twoim salonie będzie naturalnie stanowił telewizor. Zadbaj zatem o dobrej jakości odbiornik, którego wielkość będzie dopasowana do pomieszczenia oraz odległości od miejsca, gdzie będziesz siedział. Jaki warto kupić telewizor? Wbrew pozorom zasada im większy tym lepszy tutaj się nie sprawdza. Zbyt duży odbiornik mógłby być niewygodny w użytkowaniu i w efekcie zakłócać odbiór obrazu. Szacuje się, że telewizor o przekątnej 55 cali powinien znajdować się w minimalnej odległości 2 metrów od sofy czy fotela. Im odbiornik większy, tym odległość powinna być większa.

Dodatkowo telewizor powinien znaleźć się na takiej wysokości, aby podczas siedzenia twój wzrok padał idealnie na środek ekranu. Dzięki temu zapewnisz sobie maksymalne poczucie wygody. Ponadto dla telewizora najlepiej jest wygospodarować osobną ścianę, na której będzie znajdować się ograniczona liczba przedmiotów lub nie będzie ich wcale. Znajdujące się obok odbiornika książki czy dekoracje mogłyby dekoncentrować.

Wyciemnienie

early-in-the-morning-1757091_1280 (1)

Aby naprawdę poczuć się we własnym salonie jak w sali kinowej, należy także zadbać o zaciemnienie światła dziennego. Najlepiej w tej roli sprawdzają się rolety zewnętrzne – dają 100% zaciemnienia. Są one niestety także kosztownym rozwiązaniem. Zamiast nich możesz zdecydować się na rolety wewnętrzne – w takim przypadku zwróć jednak uwagę, aby wykonano je z materiału, który w niewielkim stopniu przepuszcza światło. Ponadto najlepszym rozwiązaniem będą rolety w ciemnym kolorze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ciekawostki

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama