• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Wyobrażasz sobie swój dom bez sprzętu AGD? Lodówka, zmywarka czy piekarnik to urządzenia, bez których  nie sposób normalnie funkcjonować w dzisiejszych zabieganych czasach. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając sprzęt, który stanie w twoim domu, zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przekonaj się zatem, jakie parametry i cechy urządzeń AGD powinieneś brać pod lupę, zanim dokonasz zakupu.

Sprzęt do zabudowy lub wolnostojący

shutterstock_403153855

W sprzedaży dostępne są urządzenia AGD przeznaczone do zabudowy lub wolnostojące. W przypadku tych pierwszych uzyskasz lepszy efekt dekoracyjny, ponieważ urządzenie zostanie zabudowane za pomocą takich samych frontów, jakie zastosujesz w meblach w pomieszczeniu. Niestety takie rozwiązanie ma też pewne minusy – sprzęt zabudowany w przypadku awarii może przysporzyć większych trudności w naprawie. Należy go bowiem zdemontować, co w niektórych przypadkach może być naprawdę kłopotliwe.

Klasa energetyczna

Przy wyborze sprzętu AGD warto poszukiwać urządzeń, które będą maksymalnie energooszczędne. Dotyczy to przede wszystkim lodówki, która pracuje nieprzerwanie 24 godziny na dobę. Oznaczenia klas energetycznych są wyrażane za pomocą symboli literowych oraz krzyżyków. Zdecydowanie najlepiej stawiać na sprzęt oznaczony literą A, a najmniej energii zużyją lodówki czy zmywarki opatrzone znakiem A+++. Oznaczenia informujące o klasie energetycznej powinny znajdować się na każdym sprzęcie, jednak z pewnością specjaliści rtv agd w danym sklepie udzielą ci takiej informacji.

W zgodzie z oczekiwaniami

pralka

Urządzenia AGD znajdziesz w tysiącach różnych modeli. Różnią się one nie tylko parametrami takimi jak klasa energetyczna, czy możliwością zabudowy lub nie. Pralki, lodówki czy zmywarki mają też różną wielkość i dodatkowe funkcje. Dlatego poszukując urządzeń, którymi wyposażysz swój dom, dostosuj je do wymagań swojej rodziny. Przykładowo jeśli urządzasz swoją pierwszą kawalerkę, niewielka zmywarka będzie lepszym rozwiązaniem, niż sprzęt w regularnych rozmiarach, który spełniłby oczekiwania kilkuosobowej rodziny. Podobnie jest w przypadku wszystkich urządzeń tego typu.

Starannie wybieraj też funkcje dodatkowe – nie warto bowiem dopłacać do programów działania sprzętu elektronicznego, które i tak pozostaną niewykorzystane. Sprawdzony sprzęt AGD znajdziesz na https://www.euro.com.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ciekawostki

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama