• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Nagrody Darwina są przyznawane rokrocznie od 1993 roku. „Honorowani” nimi są ludzie, którzy zginęli w bardzo głupi sposób, a właściwie przyczynili się do przetrwania naszego gatunku w długiej skali czasowej, eliminując swoje geny z puli genów http://viagracanadausa.com/ ludzkości w nadzwyczaj idiotyczny sposób – jak tłumaczą na swojej stronie organizatorzy. Prawdziwość historii zgłaszanych do organizatorów weryfikowana jest poprzez stronę www.darwinawards.com – również tam odbywa się głosowanie na „laureatów” z danego roku.

Poniżej przedstawiam Ci subiektywną listę najgłupszych śmierci powiązanych ze sprzętem gospodarstwa domowego.

1. Andrew z Denver oskarżył swojego syna o zjedzenie porcji lodów, co poskutkowało kłótnią pomiędzy nimi. W jej trakcie ojciec nakazał swojej pociesze wziąć do reki 15centymetrowy nóż rycząc „zabij mnie, jeśli tak nienawidzisz”. Dziecko upuściło ostre narzędzie, jednak po kolejnym nakazie ze strony ojca zaatakowało i doprowadziło do jego śmierci. Ponoć w szpitalu Andrew miał powiedzieć „Nie spodziewałem się, że ten dzieciak to zrobi”.

2. Kolejnym „Darwinem” został pewien 34 letni Brytyjczyk, którego podniecał brak powietrza podczas seksu. Jako, że nie starczyło mu, iż jego własna żona go poddusza, pewnego razu zapragnął seksu solo. Znaleziono go martwego z plastikową torbą na głowę, z której usunął powietrze za pomocą próżniowego odkurzacza. Martin, nawet po śmierci, ściskał mocno jego rurę usuwająca życiodajny tlen.

3. 41 letni mężczyzna z Detroit zakończył swoje życie w 1998 roku, kiedy jego głowa utknęła w 36 centymetrowym kanale ściekowym, podczas próby wyciągnięcia kluczyków od samochodu.

4.Groźne bywają też lodówki – kierowca ciężarówki-chłodni z Ohio wśród mrożonych brokułów chciał przetransportować kokainę. W momencie, gdy chciał ją wydobyć, utknął we włączonej zamrażarce głową w dół. Znaleziono go całkowicie zamrożonego.

5. Rok 1999 to zdecydowane zwycięstwo dwóch Wietnamczyków, którzy znudzeni imprezą w pewnym lokalu, postanowili uczynić ją bardziej wystrzałową. Uczynili to skacząc na… minę przeciwczołgową. Jak łatwo się domyślić, po nich ani po lokalu nie pozostał nawet ślad.

6. Przed samodzielnymi naprawami sprzętu elektrycznego i zabawom z prądem ostrzega przypadek M. A. Goldwina – człowieka, który spędził kilka lat w celi śmierci oczekując na wykonanie wyroku za morderstwo. Miano go zabić używając krzesła elektrycznego, jednak zamieniono wspomnianą karę na dożywocie. Co się odwlecze to jednak nie uciecze – siedząc na metalowej toalecie w celi przestępca podczas próby naprawy telewizora, przegryzł drut z wysokim napięciem i usmażył się na śmierć.

7. Georgia, stan w USA, była miejscem, gdzie zginął 20 letni kadet wojskowy Nick Barren, który wraz z 23 letnim Jeffreyem Hoffmanem sprawdzał, czy nóż kuchenny może przebić kamizelkę kuloodporną.

Jak widać, nie warto zostać laureatem tej nagrody…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Nagrody Darwina, a sprzęt domowy, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: Ciekawostki

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama