• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

14 listopada w siedzibie firmy Amica odbyła się pierwsza z sześciu części warsztatów programu edukacyjnego Nauka od Kuchni. Warsztaty adresowane są do uczniów szkół technicznych oraz do studentów Politechniki Poznańskiej.

Interdyscyplinarne warsztaty mają na celu przygotowanie uczniów i studentów do wejścia na rynek. W tym celu prezentowana jest praktyczna strona zawodu jakim jest inżynier oraz serwisant. Co więcej, celem zajęć jest zmniejszenie zjawiska niedopasowania kompetencyjnego uczniów i studentów. Podczas warsztatów, jego autorzy chcą uzmysłowić młodzieży, że bardzo istotne jest połączenie kompetencji społecznych z posiadaną i zdobywaną wiedzą praktyczną jeszcze podczas nauki. Dodatkowo chcą ich uświadomić, że ma to ogromny wpływ na przyszły rozwój kariery.

Każde spotkania mają mieć dwoisty charakter. Dla uczniów szkół technicznych podzielone zostaną na 2 części – „miękką” oraz „twardą”, a dla studentów będą to spotkania związane z wiedzą techniczną oraz kompetencjami miękkimi.

Pierwsza część warsztatów dla studentów miała miejsce w siedzibie Amica 14 listopada. Spotkanie poświęcone było zagadnieniu sprzętów AGD. Kolejne etapy będą kolejno 4 (tematyka pracy działu Inwestycji i utrzymania Ruchu) oraz 10 grudnia (na niej młodzież dowie się m.in. jak rozwiązywać problemy technologiczne).

Spotkania dla uczniów będą mieć miejsce w Rybniku – 21 listopada, w Szczecinie – 26 listopada oraz we Wronkach – 29 listopada.  Na zajęciach będzie omawiana m.in. praca serwisanta oraz przydatne w wielu dziedzinach techniki sprzedażowe.

Warsztaty Nauka od Kuchni realizowane są w ramach projektu Biznes dla edukacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ciekawostki

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama