• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Jeszcze kilkanaście lat temu ekspres do kawy był bardziej kojarzony z kawiarnią, restauracją niż z domowym zaciszem. Na luksus aromatycznego czarnego espresso mogli sobie pozwolić naprawdę nieliczni. Trudno także było znaleźć prawdziwych smakoszy kaw mlecznych…

Polska, Warszawa – kilkanaście lat wcześniej…
Typowy Warszawiak wybiera czarną i mocną kawę, a na polskich stołach króluje Sahara, Pedros
i inne mieszanki kaw nierozpuszczalnych. Powoli, bardzo powoli na rynku pojawiają się pierwsze kawy rozpuszczalne, a Polacy zaczynają dodawać do nich mleko i doceniać smak kaw mlecznych. Pierwszym kawom mlecznym daleko jeszcze jednak do dzisiejszych wariacji cappuccino, caffelatte czy latte macchiato….

Czy ktoś mógł wtedy przewidzieć, że nie minie nawet kilkanaście lat, a cała istota picia kawy przewróci się do góry nogami? Kiedyś piliśmy kawę po to, aby się dobudzić – najczęściej rano,
w domu czarną z duża ilością cukru. Dzisiaj kawę pijemy z różnych powodów: by dodać sobie energii, podtrzymać stosunki towarzyskie i dla relaksu – co więcej: pijemy głównie kawy mleczne. Kawa staje się doskonałym pretekstem do spotkań towarzyskich, rodzinnych a co za tym idzie staje się synonimem rozrywki. Nie to jest jednak największa zmiana, jaka zaszła w polskim społeczeństwie – największą rewolucją jest to, że kawę mleczną pijemy z … ekspresów w naszych domach.

Dokładnie tak – ekspresy do kawy na stałe zadomowiły się w polskich mieszkaniach i blokach stając się ich nieodłącznym elementem. Jak Polska długa i szeroka tak wiele różnych i rodzajów i marek można znaleźć pod dachami polskich domostw – dlatego właśnie w tym artykule skupimy się na przedstawieniu tych najważniejszych kategorii ekspresów, a tym samym pozwolimy sobie na stworzenie małego Vademecum ekspresów do kawy.

Rynek ekspresów do kawy to jeden z najsilniej rozwijających się segmentów małego AGD w Polsce. Na półkach sklepowych panuje dzisiaj ogromna dywersyfikacja ekspresów do kawy – wzbogacanych regularnie przez producentów o coraz to nowe funkcje i możliwości.

Dobrą wiadomością dla miłośników „małej czarnej” jest to, że idąc do sklepu, naprawdę mają w czym wybierać. Kierując się zasobnością portfela i upodobaniami estetycznymi każdy znajdzie coś dla siebie. Duża zaletą ekspresów jest ich wszechstronność, nie tylko pod względem funkcji, ale też designu i kształtu. W zależności od potrzeb konsument może zdecydować się na model do zabudowy, wolnostojący, przelewowy lub ciśnieniowy, automatyczny lub manualny – a to tylko niektóre z możliwości. Najważniejsze, że dobry ekspres z powodzeniem zastąpi nie tylko zalane wrzątkiem „fusy”, ale również kawiarnię za rogiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ekspresy do kawy

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama