• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Każdy poranek wiąże się z pewną rutyną – przygotowanie do intensywnego dnia wymaga codziennego wykonywania czynności, szczególnie, jeśli jest to dzień pracujący wymagający biznesowych spotkań. Wielu mężczyzn zaczyna poranek od golenia, dlatego dla zapewnienia sobie wysokiego komfortu oraz uzyskania jak najlepszego efektu należy wybrać golarkę, która będzie najlepiej spełniała oczekiwania użytkownika.

Golarka elektryczna czy ręczna maszynka?

Na maszynkę ręczną najczęściej decydujemy się, jeśli chcemy osiągnąć idealną gładkość na twarzy i szyi. Poza tym jest to opcja najtańsza i wiąże się z pewnym rytuałem – dla niektórych jest to na tyle ważna czynność każdego dnia, że golą się nawet wtedy, kiedy jeszcze nie ma takiej potrzeby. Dla osób wygodniejszych i wykonujących poranną higienę w biegu zdecydowanie lepszą opcją będzie golarka elektryczna, chociażby dlatego, że eliminuje ryzyko zacięcia się w pośpiechu. Spośród modeli dostępnych na rynku można wybrać golarki głowicowe, zwane tez rotacyjnymi oraz foliowe, na przykład marki Braun.

golarki

Czym różnią się golarki elektryczne

Golarka rotacyjna działa na bardzo prostej zasadzie – im więcej głowic posiada, tym dokładniejsze jest golenie. Część golącą tworzą noże i osłonki, dzięki czemu możemy skutecznie i bez skaleczeń przeprowadzić usuwanie zarostu. Jeśli głowice są ruchome, łatwiej dopasowują się do twarzy i pozwalają na dokładne przycinanie włosków tuż przy skórze.

Modele foliowe składają się z ostrz, na które nałożona została folia ochronna. Posiada ona otwory, przez które włoski docierają do noży. Zasada jest taka sama jak w przypadku golarek rotacyjnych – im więcej folii tnących, tym dokładniejsze jest golenie. Głowicowa golarka usuwa zarost poprzez okrężne ruchy, natomiast foliowa poprzez pionowe pociągnięcia. Z tego względu uważa się modele foliowe za dokładniejsze, lecz biorąc pod uwagę włoski rosnące w różnych kierunkach, lepiej może poradzić sobie golarka rotacyjna.

golarki

Na co warto zwrócić uwagę, kupując golarkę?

Przede wszystkim liczba folii lub głowic, w zależności na który model się decydujesz. Urządzenie idealnie odpowiadające Twoim potrzebom znajdziesz na stronie http://www.euro.com.pl/golarki,_Braun.bhtml. Ważną kwestią jest, aby golarka posiadała trymer, który znakomicie nadaje się do przycinania wąsów, brody oraz baczków – takie modele oferuje marka Braun.

Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy dobieraniu golarki, to sposób jej zasilania. Dostępne są modele sieciowe, akumulatorowo-sieciowe i akumulatorowe. Najlepszy zasięg dają Ci modele akumulatorowe oraz akumulatorowo-sieciowe. Dobrze, jeśli są jednocześnie odporne na wilgoć, wówczas możesz korzystać z nich podczas kąpieli pod prysznicem bez ryzyka ich uszkodzenia.

Niektóre urządzenia posiadają także specjalną bazę z systemem czyszcząco-odświeżającym – przydaje się w szczególności mężczyznom, którzy o poranku nie mają czasu na własnoręczne usunięcie włosów w golarki. Wystarczy wówczas umieścić maszynkę w bazie, gdzie zostanie dokładnie oczyszczona z włosów i innych zabrudzeń, a jej akumulator naładowany.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Depilatory, Gadżety

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama