• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Czy tak będzie wyglądać najbliższa przyszłość naszych kuchni? Producenci sprzętów AGD coraz częściej starają się myśleć nieszablonowo i szukać inspiracji poza wyznaczonym przez tradycję szlakiem, tworząc nowe funkcjonalności i stawiając na niestandardowe rozwiązania. To już nie tylko prototypy oglądane przez pasjonatów na targach, ale również realne propozycje gotowe do zastosowania w naszych domach.

Przyjrzyjmy się ofercie innowacyjnych i awangardowych rozwiązań, jaką proponuje nam obecnie rynek AGD.

Indukcyjny wok – zainspirowana klasycznym wokiem płyta indukcyjna marki Miele, charakteryzująca się wklęsłym panelem grzewczym – to propozycja dla wielbicieli kuchni azjatyckiej. Firma umożliwia stworzenie całego combi-setu, złożonego z dowolnie wybranych elementów – obok woka, może to być również grill, czy też „Salamandra” – urządzenie z grzałką halogenową, w promieniach której możemy gotować, zapiekać i karmelizować, z 12 poziomami mocy, ze wskaźnikiem opadania ciepła oraz z wysuwaną powierzchnią strefy grzejnej, która po użytkowaniu i schłodzeniu może zostać schowana w blacie roboczym urządzenia.

Domowe szuflady do podgrzewania naczyń i potraw – pomysł przeniesiony wprost z kuchni przemysłowych – to również propozycja firmy Miele, która przekonuje, iż rozwiązania stosowane dotąd przez profesjonalistów doskonale sprawdzą się również w domowych warunkach. Inspiracja ta rzeczywiście może okazać się trafiona, gdy jesteśmy amatorami proszonych obiadów i często wydajemy przyjęcia połączone ze wspólnym biesiadowaniem. Z kolei firma Ariston i jej płyta indukcyjna z technologią Chef Eye („Oko szefa kuchni”) pozwoli nam nawet przygotować się do przyjęcia w czasie gotowania: urządzenie umieszczone na uchwycie garnka lub patelni poprzez specjalny czujnik obserwuje zawartość naczynia i informuje, kiedy osiągnie ono idealną temperaturę, a także – w przypadku braku reakcji ze strony użytkownika płyta grzejna kontynuuje automatyczną regulację temperatury.

Nowoczesna technologia i nowatorskie rozwiązania nie omijają również kwestii sprzątania. Coraz bardziej popularne, choć nadal zadziwiające roboty sprzątające – urządzenia stworzone na wzór wyposażonego w zestaw czujników zdalnie sterowanego pojazdu. Samodzielnie poruszający się po pomieszczeniach odkurzacz sam lokalizuje zabrudzenia, sterylizuje promieniami UV i myje podłogi na mokro. Czujniki dbają o to, by sprzęt nie spadł ze schodów i nie zderzył się ze ścianą.

Producenci sprzętu dbają o wygodę użytkowników w również w razie nieprzewidzianych problemów: najnowsza „inteligentna” pralka marki LG z technologią Smart Diagnosis sama diagnozuje diagnozowanie aż 78 problemów technicznych w ciągu 20 sekund, po czym wysyła sygnał z zakodowanym opisem błędu. W momencie wystąpienia jakichkolwiek usterek, wystarczy połączyć się z infolinią firmy firmy, a następnie przyłożyć mikrofon telefonu do ikonki Smart Diagnosis. Konsultant, za pomocą specjalnej aplikacji, odczytuje wygenerowany przez pralkę sygnał i jest w stanie natychmiast udzielić porady swemu rozmówcy.

Przerost formy nad treścią, czy odpowiedź na rzeczywiste potrzeby? Czy nowoczesne technologie zaprzęgnięte w służbę prac domowych to rzeczywiste ułatwienie, czy zabawki dla „gadżeciarzy”? Wszystko wskazuje na to, że jednak czujemy potrzebę wdrażania innowacji do naszych kuchni i domów – zainteresowanie tego typu sprzętami i zyski z ich sprzedaży stale rosną, a standardy techniczne urządzeń są coraz wyższe. Przyszłość naszych domów zdecydowanie będzie należeć do elektroniki i komputerów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Nowatorskie rozwiązania w kuchni, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: Gadżety

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama