• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Dziś upływa ostatni dzień trwających od 31 sierpnia w Berlinie targów elektroniki użytkowej IFA. Oprócz licznych wiadomości z dziedziny RTV przyniosły one prezentacje wielu nowinek od producentów sprzętu AGD. Pośród nich najciekawsze wydają się projekty chińskiej firmy Haier, konsekwentnie zaskakującej propozycjami nowoczesnych i innowacyjnych technologii, które w przyszłości mogą zawojować rynek.

Haier jest producentem zarówno sprzętu RTV, jak i AGD, a na targach IFA zaprezentował innowacyjne rozwiązania w obu tych dziedzinach. W pierwszej pokazał między innymi telewizor sterowany ruchem gałek ocznych, w drugiej zaś – interaktywną lodówkę i bezprzewodowy mikser, który nie potrzebuje kabli do zasilania prądem.

Interaktywna lodówka

Lodówka Haiera jest urządzeniem wprost naszpikowanym elektroniką. Funkcją, która najbardziej rzuca się w oczy w tym produkcie, jest możliwość uczynienia jej ścian przezroczystymi przy pomocy jednego dotknięcia. Dzięki temu możemy sprawdzić jej zawartość bez konieczności otwierania drzwi, co oczywiście skutkować będzie zmniejszonym poborem prądu. Poza tym zainstalowany w lodówce komputer na bieżąco będzie monitorować, jakie produkty w niej przechowujemy, umożliwiając na przykład szybkie sprawdzenie daty ważności każdego z nich czy wyświetlając przepisy kulinarne na dania, które możemy wykonać przy pomocy tego, co mamy na jej półkach. Wszystkimi tymi opcjami będziemy zaś zarządzać poprzez dotykowy panel umieszczony na drzwiach. Oczywiście sam pomysł interaktywnej lodówki nie jest nowy i kilka tego typu produktów już pojawiło się na rynku, niemniej propozycja Haiera jest chyba najbardziej zaawansowaną technicznie i rozbudowaną z nich.

Bezprzewodowy mikser

Z kolei nowy mikser od Haiera ma być w zupełności pozbawiony kabli, a zasilanie go będzie się odbywało na odległość. Projektanci zapewniają, że jest to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Pobór energii odbywa się na odległość za pośrednictwem specjalnego modułu, który można umieścić na stałe na przykład pod kuchennym blatem (według zapewnień producenta mógłby on mieć grubość nawet jednego metra). Dzięki temu nie musimy martwić się o długość kabla czy rozmieszczenie gniazdek, urządzenie możemy bowiem ustawić w dowolnym miejscu blatu, tam, gdzie nam wygodnie. Może w wypadku pojedynczego miksera nie wydaje się to wielką rewolucją, ale trzeba spróbować sobie wyobrazić, jak wielkie perspektywy ma ta technologia przed sobą. Gdyby wszystkie urządzenia w kuchni mogły pobierać energię na odległość za pośrednictwem jednego modułu, to właściwie zupełnie zniknąłby problem kabli. A przecież rozwiązanie takie przydałoby się również poza kuchnią i nie tylko w sprzęcie AGD.

Źródło grafiki: haier.com/pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Gadżety, Lodówki

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama