• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Kiedyś by sprawdzić jakie panują warunki atmosferyczne wystarczyło powiesić kamień na sznurku. Jeśli był suchy – świeciło słońce. Jeśli był zamarznięty – prawdopodobnie temperatura wynosi mniej niż zero. Jeśli był mokry – padał deszcz, albo nawet nadal pada! Na szczęście dzisiaj nie musimy posiłkować się mądrością kawałka skały, mamy technologię która pomoże nam w przygotowaniu się do wyjście na zewnątrz.

Producenci sprzętu AGD wyszli naprzeciw naszemu zapotrzebowaniu na śledzenie i przewidywanie pogody. Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu modeli stacji pogodowych. Te poręczne urządzenia nie tylko pozwolą nam na kontrolę temperatury wewnątrz pomieszczenia, ale także podpowiedzą nam czy warto brać ze sobą palto i parasol. Oto mały przewodnik po ich różnych modelach i ich możliwościach.

Stacje wewnętrzne

Co prawda w pomieszczeniach nie spodziewamy się opadów, ale warto choć znać temperaturę w której przyjdzie nam przebywać (zwłaszcza jeśli korzystamy z ogrzewania które nie posiada czujnika). Stacja wewnętrzna przyda się nam także wtedy, gdy podejrzewamy, że nasze ogrzewanie nie działa poprawnie, a temperatura w naszym mieszkaniu daleka jest od ideału. Większość modeli stacji wewnętrznych posiadaj także czujnik wilgotności. Jeżeli w naszym otoczeniu powietrze jest zbyt suche, warto chronić swoje zdrowie i zaopatrzyć się w specjalne uzdatniacze powietrza, które będą czuwać nad optymalnym poziomem wilgotności w pomieszczeniu. Niektore modele posiadają wiele ciekawych funkcji, ciekawym przykładem jest model LaCrosse Technology WT138, który posiada dodatkowy miernik komfortu, zaś elegancka stacja Selina S-060 firmy Stadler Form dostępna jest w różnokolorowych ramkach.

Stacje zewnętrzne

Bardziej popularne są modele łączące badanie warunków w mieszkaniu ze zbieraniem danych z zewnątrz. Zaopatrzone są one w czujnik, który przesyła zebrane informacje do stacji (zazwyczaj drogą radiową lub, w przypadku starszych modeli, za pomocą kabla). Oprócz znajomości temperatury, oferują także pomiar ciśnienia, wilgotności, siły wiatru, intensywności opadów a nawet warunków biometrycznych. Łącząc się z Internetem, mają także dostęp do najświeższych prognoz pogody, co sprawi że będziesz wiedział czy warto zaplanować pranie lub grilla ze znajomymi. Robi tak choćby model 908 HG firmy Oregon, który pozwala także na zamontowanie dalszych czujników, posiada również pamięć na której przechowuje poprzednie pomiar. Oprócz przepowiadania pogody na następne dni, stacja Meteo SP30 podwaja swoją użyteczność przez funkcję radia i budzika a także radiobudzika, jeśli chcesz wstawać do dźwięków swojej ulubionej rozgłośni. To nie jedyny model który ukrywa więcej niż jedną funkcję, Eldom SP37 działa jako cyfrowa ramka na zdjęcia, co przydaje się w chwilach kiedy nie chcesz koniecznie wiedzieć jaka jest pogoda.

W większości przypadków stacje są zasilane bateriami, ale znajdziesz także modele z panelami słonecznymi. Praktycznie każdy z nich posiada zegar i wyświetlaną datę, niektóre rozszerzają swoją funkcjonalność do małych organizerów. Znajdź ulubioną kombinację i budź się codziennie, wiedząc co czeka cię po opuszczeniu progów domu (przynajmniej jeśli chodzi o pogodę, bo póki co, niestety sprzęt ten jeszcze nie przewiduje przyszłości).

Źródło zdjęć: materiały producentów

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Gadżety

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama