• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Przez długi czas kuchenka mikrofalowa wydawała się być sprzętem jednofunkcyjnym: miała podgrzewać żywność i to było jedyne zadanie, jakiego od tego sprzętu wymagaliśmy. W miarę popularyzacji mikrofalówek i coraz większej konkurencji na rynku sprzętów AGD producenci stopniowo rozbudowywali zakres zadań, jakie urządzenia te mogą spełniać w naszym gospodarstwie domowym.

Dziś nie dziwią już w kuchence mikrofalowej takie funkcje, jak grill, rozmrażanie bez nagrzewania produktu, gotowanie na parze, termoobieg, opiekanie, podgrzewanie wieloetapowe, a nawet wypiek chleba.

Wybór kuchenek na rynku jest ogromny, dlatego możemy dobrać ten sprzęt do naszych bardzo konkretnych potrzeb i upodobań, zwracając jednocześnie uwagę na design i styl, tak by sprzęt nie tylko spełniał nasze oczekiwania, ale również pasował do stylu naszej kuchni.

By przybliżyć aktualną ofertę rynkową i unaocznić panujące obecnie trendy, wybraliśmy dziesięć kilka interesujących modeli kuchenek mikrofalowych o zróżnicowanych funkcjach.

Kuchenka mikrofalowa marki Whirlpool do zabudowy z linii AMBIENT wyposażona jest w funkcje szybkiego rozmrażania (Jet Defrost) i szybkiego podgrzewania (Jet Start) oraz w wyjątkową funkcję Crisp. Umożliwia ona przygotowanie chrupiących i idealnie upieczonych potraw bez użycia oleju w zaledwie kilka minut.

www.whirlpool.pl

 

Mikrofalówka Samsung MUSE FLOWER to sprzęt o wyjątkowym designie oraz dużej funkcjonalności. Możemy w niej grillować z mocą 950W, gotować używając rozbudowanych trybów i zaawansowanych funkcji automatycznych, błyskawicznie rozmrażać oraz przygotowywać idealnie chrupkie potrawy na specjalnym talerzu Crusty. Kuchenka wyposażona jest w innowacyjny system TDS, pozwalający na bardziej efektywne gotowanie, oraz dwie dodatkowe anteny emitujące fale, które sprawią, że przyrządzone potrawy będą zawsze ciepłe na całej powierzchni.

www.samsung.com

Piękna i elegancka kuchenka mikrofalowa Gorenje GMO 23 ORA-ITO wyposażona jest w najoszczędniejszy typ grilla – kwarcowy. Umieszczony jest on pod górną powierzchnią wnętrza kuchenki w postaci dwóch długich lamp kwarcowych. Dodatkowym sposobem ogrzewania w modelu GMO 23 ORA-ITO jest wspólna praca grilla oraz mikrofal. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesne szybkie podgrzanie i zarumienienie przygotowywanego dania. Urządzenie posiada też wysoki ruszt do grillowania.

www.gorenje.pl/

 

Kuchenka mikrofalowa Candy CMB 9730 DS z grillem, piekarnikiem i funkcję pieczenia chleba. W wyposażeniu kuchenki jest metalowy pojemnik (forma) do pieczenia chleba z nożem do wyrabiania ciasta.

www.candy.pl

Kuchenka mikrofalowa Zelmer 29Z016 to sprzet dbający nie tylko o jakość przygotowywanych potraw, ale też o zachowanie ich wartości odżywczych. Funkcja gotowania na parze sprawia, że minerały i witaminy nie są wypłukiwane przez wodę, a potrawy nie wchłaniają tłuszczu dzięki czemu są znacznie mniej kaloryczne. Przełomowy system rozchodzenia się fal Light-wave to kolejna funkcja dzięki której powstrzymywana jest utrata wartości odżywczych posiłków. Ponadto pozwala ona na równomierne podgrzewanie potraw również z dołu.

www.zelmer.pl

Model AMM21E80G firmy Amica cechuje się pojemnością 21 litrów mocą 800 W regulowaną w 5 zakresach. Funkcja opóźnienia startu- umożliwia zaprogramowanie włączenia kuchenki z opóźnieniem. Dzięki tej funkcji potrawa będzie gotowa do spożycia na określoną godzinę. Podgrzewanie wieloetapowe umożliwia uruchomienie 3 programów. Potrawa może być przygotowana w trzech przedziałach czasowych przy wykorzystaniu trzech różnych poziomów mocy mikrofal (w tym funkcji rozmrażania).

www.amica.com.pl

O nasze zdrowie zadba również model kuchenki z serii Sharp R-667A, który wyposażono m.in. w funkcję „low fat food”, umożliwiającą przyrządzanie dań o niskiej zawartości tłuszczu. Modele mogą przygotowywać posiłki w trybie pracy „vegetarian food”. Urządzenie doskonale nadaje się do przygotowywania chrupiących wypieków , dzięki czemu dania są gotowe w mgnieniu oka. Opcją, która ucieszy niecierpliwych, jest błyskawicznie rozgrzewający się grill o mocy 1000 W.

www.sharp.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Przegląd ciekawych kuchenek mikrofalowych nowej generacji, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: Kuchenki mikrofalowe

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama