• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
 • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
 • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
 • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
 • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

lodówkaElectrolux to chyba jedyna firma w Europie, która w swojej ofercie posiada sprzęt AGD zarówno dla przeciętnych użytkowników, jak i profesjonalistów. Kilka tygodni temu firma wypuściła serię urządzeń Electrolux Inspiration, która powstała we współpracy z doświadczonymi kucharzami, aby umożliwić nam – zwykłym ludziom – osiąganie profesjonalnych rezultatów w naszych domowych kuchniach.

Linia nowych urządzeń Electrolux to przede wszystkim eleganckie, minimalistyczne wzornictwo z dopracowanymi detalami, intuicyjna obsługa, ale także różnorodne funkcje, pozwalające nam podnieść poziom naszej kuchni. W ofercie znajdziemy między innymi płyty indukcyjne, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy, a nawet pralki. Co wyróżnia linię Inspiration?

 1. Wzornictwo

Bardzo dużo uwagi poświęcono właśnie wyglądowi wszystkich urządzeń z nowej linii. Wzorowano się na stylu skandynawskim, dlatego bardzo widoczna jest czystość formy, elegancja, nawiązanie do natury oraz wysokiej jakości wykończenie. Płyty indukcyjne są idealnie gładkie, urządzenia wykończone zostały szkłem, stalą nierdzewną i aluminium anodowanym.

 1. Nowoczesne panele sterowania

W nowej linii urządzeń AGD firma Electrolux wykorzystała w pełni intuicyjnie obsługiwane panele sterowania. Na każdym panelu znajdziemy takie same grafiki z uproszczonymi ikonami oraz wyświetlacz LED z czarnym szkłem. Obsługa została bardzo uproszczona. Dzięki temu mamy szybszy dostęp do wielu różnych funkcji. Co więcej taki sam schemat obsługiwania jest we wszystkich urządzeniach, dlatego wystarczy nauczyć się korzystać z jednego, a i tak posłużymy się z łatwością każdym urządzeniem.

agd electrolux

 1. Profesjonalne funkcje

Piekarniki zostały wyposażone w rozwiązania wykorzystywane w profesjonalnym sprzęcie i przetestowane przez doświadczonych użytkowników. Technologie w nich wykorzystane (jedną z nich jest termosonda) pozwalają w śmiesznie łatwy sposób piec mięsa, ciasta i inne rzeczy. Świetnym dodatkiem są także nowoczesne systemy wspomagania czyszczenia. Niektóre piekarniki posiadają technologię połączenia pary i gorącego powietrza. Inne mają kilka komór, dzięki którym przygotujemy w jednym czasie kilka potraw. A jeszcze inne są na tyle inteligentne, że same ważą potrawy i dobierają odpowiednią temperaturę i czas potrzebne do ich upieczenia.

Bardzo innowacyjne są również płyty indukcyjne i gazowe. Niektóre z nich mają łączone pola grzewcze i strefy stałych temperatur, aby umożliwić gotowanie kilku potraw jednocześnie, jak to się dzieje w profesjonalnych kuchniach. Poziom ciepła możemy kontrolować dzięki specjalnym dotykowym suwakom. W płytach gazowych płomień skierowany jest pionowo, dzięki czemu ograniczone zostały straty energii przy zapewnieniu bardziej efektywnego grzania.

Zmywarki zostały zaopatrzone w system automatycznego doboru poziomu zużycia wody i energii. Poza tym używając takiego urządzenia nie musimy się martwić, że coś nam się nie zmieści, bo zmywarki są naprawdę duże. Nie musimy też tracić cennego czasu na dokładne układanie i sortowanie naczyń. I tak zostaną właściwie umyte.

W nowych lodówkach i zamrażarkach Elektroluksa produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość. Zastosowano w nich technologię TwinTech Frost Free, dzięki której każda z komór chłodzona jest oddzielnie. W chłodziarce jest przez to zachowany odpowiedni stopień wilgotności, a w zamrażarce nie powstaje szron.

piekarnik

Pralki wykorzystują parę, która usuwa zagniecenia i odświeża ubrania. Niektóre modele mają specjalny certyfikat, który pozwala na pranie nawet najbardziej delikatnych tkanin, które normalnie oddalibyśmy do pralni.

Wszystkie urządzenia z linii Inspiration są bardzo ciche i wydajne, idealne nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla przeciętnych użytkowników.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Kuchnia

Brak odpowiedzi na wpis.

 1. Pazer pisze:

  Wygląda elegancko:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

 • Archiwa

 • Reklama