• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Lodówka to podstawowe wyposażenie kuchni w każdym mieszkaniu. Nie wyobrażamy sobie bez niej życia, jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, jakie funkcje powinien posiadać nasz sprzęt, aby służył nam jak najlepiej i był wydajny? Nowoczesne technologie przystosowały lodówkę do przechowywania świeżego jedzenia dłużej oraz ułatwiają codzienne przygotowywanie jedzenia. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając lodówkę?

Klasa energetyczna

Jest to cecha, z której większość z nas zdaje sobie sprawę. Obecnie najczęściej spotykane są modele oznaczone jako A, A+ czy też A++ – takie modele oferuje marka Whirpool. Jaka jest między nimi różnica? Klasa A+ pozwala obniżyć koszty eksploatacji urządzenia o około 25% w porównaniu do klasy A, natomiast A++ niemal o 45%. Tę kolosalną dysproporcję daje się odczuć na rachunkach za prąd. Lodówki z oznaczeniem A+++ są niestety dużo droższe od poprzedniczek, przez co ich oszczędność na zużyciu energii elektrycznej jest dysproporcjonalna do ceny, którą trzeba za nią zapłacić na samym początku. Ceny lodówek Whirpool o różnych klasach oszczędnościowych możesz porównać tutaj http://www.euro.com.pl/lodowki,_Whirlpool.bhtml.

lodowka

Dwa agregaty

Opcja szczególnie przydatna dla osób, które często wyjeżdżają. Taki model pozwala bowiem na korzystanie z jednej części urządzenia. Jedzenie ze swojej chłodziarki możesz więc przenieść do zamrażarki, aby się nie zepsuło, a następnie wyłączyć chłodziarkę – dzięki temu nie będzie pobierała energii elektrycznej podczas Twojej nieobecności.

No Frost oraz automatyczne odmrażanie

Funkcje te to absolutna konieczność w każdej funkcjonalnej lodówce. Automatyczne odmrażanie to ogromna oszczędność czasu. Wcześniejsze modele chłodziarek wymagały regularnego usuwania brył lodu, które tworzyły się z wilgoci obecnej w lodówce lub zamrażarce. Zajmowało to nie tylko sporo czasu, ale również narażało żywność na szybsze zepsucie się. No Frost zapobiega natomiast powstawaniu szronu na artykułach spożywczych i ich sklejaniu się – taką opcję oferują lodówki marki Whirpool.

Dozownik lodu i zimnej wody

Dla niektórych to tylko niepotrzebny gadżet, ale w upalne lato każdy doceni jego funkcjonalność. Szybki dostęp do kostek lodu oraz zimnego napoju to na pewno doskonałe udogodnienie dla wszystkich cierpiących podczas gorących dni.

lodowka

Komora zero

Specjalne pojemniki, w których temperatura ledwie przekracza o stopni Celsjusza. Idealna dla miłośników owoców i warzyw – przechowywane w takiej temperaturze zachowują nie tylko swoją świeżość, ale również właściwości odżywcze przez długi czas. Komora przydaje się również do mięsa i ryb. Produkty przechowywane w takich pojemnikach wytrzymują trzykrotnie dłużej niż w zwykłych chłodniach.

Alarm

Specjalny panel sterujący poinformuje Cię, kiedy temperatura w lodówce będzie się znacząco podnosiła. Efekt taki spowodowany jest najczęściej niedomkniętymi drzwiami urządzenia, więc funkcja najbardziej przyda się osobom często zaglądającym do lodówki.

Funkcja szybkiego chłodzenia

Na szczęście, jeśli temperatura w lodówce wzrośnie, wówczas zadziała funkcja szybkiego chłodzenia. Jest ona przydatna nie tylko przy przypadkowym pozostawieniu otwartych drzwi lodówki, ale również wtedy, kiedy umieszczasz w niej kupione artykuły – one także ocieplają wnętrze urządzenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama