• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Firma Soda-Club oferuje od jakiegoś czasu na polskim rynku urządzenie SodaStream, które pozwala na wykonywanie napojów gazowych we własnym dom. Jak przekonują sprzedawcy, produkt pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Choć twórcy reklam i strony internetowej SodaStream unikają jak ognia słowa „syfon”, urządzenie to nie jest w istocie niczym innym niż nowoczesnym syfonem właśnie. Przy pomocy wymiennych nabojów z dwutlenkiem węgla jego właściciel może we własnym zakresie przygotować wodę gazowaną lub – przy pomocy odpowiednich smakowych syropów – napój gazowany. Wedle zapewnień producenta SodaStream może w całości wyprzeć z naszego domu puszki i butelki.

Produkt jest w tej chwili sprzedawany w 42 krajach i do tej pory rozprowadzono 8 milionów sztuk, co według wyliczeń dostępnych na stronie przekłada się na wykonanie 600 milionów litrów napojów i prawie 2 miliardy zaoszczędzonych plastikowych butelek.

Największą zaletą urządzenia ma być niski koszt przygotowania takiego napoju – na stronie internetowej urządzenia zapewnia się nas, że do tego celu można wykorzystać wodę z kranu. W związku z tym koszt litra wody gazowanej ma wynosić zaledwie 0,65 zł. Poza tym SodaStream ma nam zapewnić wygodę i komfort, nie będziemy bowiem mieli problemu z transportem i składowaniem dużej liczby butelek, a świeży napój możemy przygotować w każdej chwili i zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami (zarówno w kwestii smaku i ilości syropu, jak i nasycenia dwutlenkiem węgla). Urządzenie ma też również pomagać w ochronie środowiska, gdyż obniża liczbę wykorzystywanych i wyrzucanych butelek plastikowych.

Cena produktu waha się w zależności od modelu od 250 do 770 zł i za tę kwotę otrzymamy również jeden nabój CO2 i butelkę do przygotowywania napojów, a zestaw kupić można w punktach na terenie całego kraju lub za pośrednictwem Internetu. W tych punktach dostępne są również naboje z dwutlenkiem węgla, których koszt wynosi ok. 39 zł i które wystarczają do przygotowania ok. 60-80 litrów napojów. Syropy w trzydziestu smakach (od pomarańczowego do smaku coli) kosztują z kolei 30 zł i można za pomocą jednej butelki otrzymać ok. 6 litrów gotowego napoju.

Źródło: http://www.sodastream.pl

Spodobał Ci się wpis? Kliknij „Lubię to!”, aby na bieżąco otrzymywać nowe informacje.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ekologia, Kuchnia

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama