• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

suszarkaWybór suszarki z pozoru należy do prostych wyborów. Ma przecież ona jedynie suszyć włosy. Jak się jednak okazuje nie jest tak do końca. Współczesne suszarki posiadają kilka funkcji, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję zakupu.

Najważniejsze elementy, które powinniśmy brać pod uwagę kupując suszarkę:

Moc – kupując suszarkę zawsze warto spojrzeć na moc urządzenia. Im więcej mocy posiada sprzęt, tym jego praca będzie szybsza i wydajniejsza. Suszarka o mocy 2000W będzie pod tym względem dużo lepsza niż suszarka o mocy 1600W. Pamiętajmy więc – im większa moc, tym silniejszy nawiew powietrza będzie towarzyszył pracy suszarki i włosy szybciej zostaną wysuszone.

Jonizacja – suszarka posiadająca funkcję jonizacji zaliczana jest do jednych z lepszych tego typu urządzeń. Dzięki wywarzaniu jonów dodatnich (kationów) bądź ujemnych (anionów) urządzenia nie wysuszają kropli wody zawartych we włosach. Ich głównym zadaniem jest sprawienie, by odstające łuski włosów znów do nich przylegały. Jonizacja sprawia, że włosy stają się tym samym bardziej miękkie i dużo gładsze. Włosy stają się również bardziej błyszczące. Dodatkowo zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Zimny nadmuch – Wiele suszarek posiada funkcję zimnego nawiewu powietrza. Początkowo może się to wydawać zbędną opcją, gdyż włosy mają być przecież suszone ciepłym powietrzem. Zadaniem zimnego nawiewu nie jest suszenie lecz sprawienie, by włosy stały się bardziej błyszczące (zimne powietrze powoduje zamknięcie się łusek włosa) a także ochłodzenie skóry głowy po zbytnim nagrzaniu. Dzięki temu skóra nie będzie się pocić w tak dużym stopniu jak dotychczas.

suszarka

Przydatne elementy wchodzące w skład suszarki

Dyfuzor – dyfuzor jest specjalną, szeroką, okrągłą nasadką z wychodzącymi z niej długimi wypustkami. Dyfuzory wykonane są głównie z tworzywa sztucznego. Ich zadaniem jest roznoszenie powietrza, które dochodząc do nasady włosy lepiej na nie wpływa. Dyfuzor jest szczególnie polecany osobom o kręconych włosach, gdyż wtedy, podczas procesu suszenia loków nie zostają one rozkręcone lecz wciąż pozostają w swojej postaci. Używając dyfuzora ułatwione zostaje układanie fryzury, a włosy stają się bardziej puszyste i jeszcze bardziej miękkie.

Koncentrator – koncentrator jest swego rodzaju przeciwieństwem dyfuzora gdyż jest wąską końcówką, którą można dołączyć do suszarki podczas suszenia włosów. Koncentrator stosowany jest do suszenia jednej, wybranej partii włosów. Bardzo dobrze sprawuje się podczas prostowania włosów lub suszenia ich przy użyciu okrągłej szczotki.

dyfuzor

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Małe AGD

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama