• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Alkomaty to niezwykle przydatny element wyposażenia dla każdego kierowcy. Nawet dla osób o żelaznych zasadach regulujących kwestię wsiadania za kierownicę po zakrapianej imprezie może być przydatny, bowiem, jak mawiał klasyk, nie znasz dnia i godziny. Warto zatem dać sobie ten komfort i mieć w zanadrzu urządzenie, które odpowie nam na to szalenie istotne pytanie – czy mogę już prowadzić?

By jednak być w tej sytuacji pewnym, nie należy na zakupie oszczędzać. Tańsze produkty mają tendencję do przekłamywania rzeczywistości, a żaden policjant nie przyjmie usprawiedliwienia w postaci wadliwego pomiaru prywatnym sprzętem. Poniżej pięć najdokładniejszych alkomatów w swoich kategoriach cenowych.

Do 200 złotych

Metrex MTX178Metrex MTX178 – wyposażony w duży i wyraźny ekran alkomat to propozycja z segmentu eko. Dzięki czujnikowi eletro-chemicznemu producent obiecuje pomiar z dokładnością do 0,01 promila, niemniej zakres pomiaru nie zachwyca – zawartość alkoholu zostanie zmierzona do progu 1,5 promila. Fakt jednak pozostaje faktem, że dla kierowców jest to skala jak najbardziej wystarczająca. Sensor automatycznie adaptuje się przed każdym użyciem, a obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna i łatwa.

Do 300 złotych

Alkomaty Sentech AL-7000Sentech AL-7000 – firma Sentech to jeden z niekwestionowanych liderów rynku w sprzedaży alkomatów. Tester mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dzięki bardzo czułemu czujnikowi półprzewodnikowemu. Producent podaje, że pomiar przeprowadzany jest z dokładnością do 0,001 promila, co wystarczy, by skontrolować swój stan przed jazdą. Bardzo istotnym elementem jest również fakt, że moduł czujnika jest w tym modelu wymienny, co więcej – każdy użytkownik będzie mógł wymienić go sam, producent zadbał bowiem, by proces ten przebiegał szybko i sprawnie. Dodatkowym atutem jest kompaktowy rozmiar oraz miejsce na zapasowe ustniki w komorze baterii.

Do 400 złotych

Datech Alcoscent DA7100Datech Alcoscent DA7100 – niewielki alkomat z możliwością samodzielnej kalibracji, umożliwiający dokonanie pomiaru w zakresie od 0 do 5 promili z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku. W zestawie znajduje się 5 wymiennych ustników, a urządzenie cechuje się niespotykaną powtarzalnością prezentowanych wyników. Zasilany z poziomu dwóch baterii AAA, bardzo łatwy w obsłudze. Przyjaciel każdego odpowiedzialnego kierowcy.

Do 700 złotych

Sentech AL-9000Sentech AL-9000 – starszy i bardziej wydajny brat opisywanego wyżej modelu AL-7000. Parametry użytkowe oraz wygoda użytkowania jest w zasadzie identyczna, ale jeśli ktoś stawia na jakość, bezpieczeństwo i niezawodność, wybrać powinien ten właśnie model. Czujnik zamontowany w urządzeniu jest bowiem w stanie przeprowadzić aż 2000 pomiarów. Wynik badania podawany jest w zakresie od 0 do 4 promili z dokładnością do 0,001 promila. Zasilany z poziomu dwóch baterii AAA.

Powyżej 1000 złotych

Lifeloc FC10Lifeloc FC10 – jeśli potrzebujemy alkomatu do zastosowań profesjonalnych (model ten jest bardzo popularny wśród funkcjonariuszy policji), to Lifeloc FC10 będzie jednym z lepszych wyborów. Oferuje bardzo szeroką skalę pomiaru (od 0 do 6 promili) z dokładnością do 0,01 promila dzięki elektrochemicznemu, platynowemu sensorowi. Wyposażony został w dwa tryby pobierania powietrza – pasywny i bezpośredni. Jak na urządzenie o takim standardzie cechuje się niewielkimi rozmiarami oraz niską wagą, oferuje również niespotykaną w innych urządzeniach żywotność. Przyda się również przy innych okazjach, bowiem alkomaty z tej serii są w stanie sprawdzić zawartość alkoholu np. w napoju przechowywanym w butelce.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Małe AGD, Ranking AGD

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama