• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Wiele osób traktuje nawilżacz powietrza jako zbyteczny wydatek, przedmiot mało użyteczny.

Dzieje się tak z powodu nieświadomości, braku zainteresowania tematem. Tymczasem nawilżacz powietrza naprawdę może poprawić komfort domowników i to już za niewielką cenę.Czym jest i do czego służy nawilżacz powietrza?

Powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach często jest bardzo suche, co obciąża nie tylko śluzówki, ale i cały organizm. Nawilżacz powietrza przemienia wodę w mikroskopijną mgiełkę przy pomocy drgań o wysokiej częstotliwości. Dzięki wiatrakowi mgiełka ta rozprzestrzenia się w całym pomieszczeniu zwiększając wilgotność powietrza. Klimat w pomieszczeniu ulega poprawie, a organizm zostaje odciążony. Bardziej zaawansowane modele posiadają dodatkowe funkcje, jak: osuszanie i oczyszczanie.

Prezentujemy wybrane modele nawilżaczy powietrza kilku producentów w różnych cenach:

  • Tech-Med TM-2005

nawilżacz powietrza Tech-med

Rozpyla wodę i w pewnym stopniu schładza powietrze, dzięki czemu można go wykorzystać także latem. Posiada mechaniczne sterowanie, co ułatwia wybieranie odpowiedniej mocy nawilżania. Dzięki przeźroczystemu pojemnikowi na wodę można kontrolować stan zapełnienia. Dzięki temu, że jest wyjmowany można uzupełniać wodę bez konieczności przenoszenia całego nawilżacza. Obracana dysza mgiełki umożliwia z kolei zmianę kierunku strumienia mgiełki bez potrzeby przestawiania nawilżacza. Urządzenie to posiada również automatyczny wyłącznik, który zadziała gdy w pojemniku zabraknie wody.

Cena: 149PLN

 

  • Boneco 7136

nawilżacz powietrza Boneco

Nawilżacz z zimną mgiełką, który rozpyla wodę i w pewnym stopniu schładza powietrze, dzięki czemu nadaje się także latem. Urządzenie to umożliwia nawilżenie większej powierzchni pomieszczenia, tj.60 m2. Duża wydajność zimnej mgiełki (9,6 litra na 24 godziny) przyczynia się do dobrego nawilżenia większego pomieszczenia. Dzięki 5 – litrowemu zbiornikowi na wodę rzadko trzeba będzie go uzupełniać. Elektroniczne sterowanie z kolei ułatwi wybieranie odpowiedniej mocy nawilżania. Higrostat automatycznie utrzymujący stały, określony poziom wilgotności powietrza a automatyczny wyłącznik, który zadziała gdy w pojemniku zabraknie wody. Ten model posiada także funkcję kontroli wilgotności, dzięki której będzie dokonywał pomiaru i włączał się na czas niezbędny do utrzymania stałego poziomu wilgotności powietrza. Dzięki obracanej dyszy mgiełki można zmienić kierunek strumienia mgiełki bez potrzeby przestawiania nawilżacza. Istnieje także możliwość zaprogramowania czasu, w jakim nawilżacz ma pracować. Funkcja ta przyda się w nocy lub gdy nie ma nikogo w domu.

Cena: 419 PLN

  • HB UH1100W

nawilżacz powietrza HB

Nawilżacz wytwarza zarówno zimną, jak i ciepłą mgiełkę, użytkownik sam może zdecydować, z której skorzysta. Urządzenie to umożliwiające nawilżenie większej powierzchni pomieszczenia (60 m2). 6 – litrowy zbiornik na wodę zapewnia z kolei rzadkość uzupełniania Elektroniczne sterowanie, higrostat oraz automatyczny wyłącznik zwiększają komfort użytkowania. Dzięki wyjmowanemu zbiornikowi na wodę można łatwogo uzupełnić. Dodatkowa zaletą jest wbudowany jonizator, który pomaga usuwać bakterie oraz pyłki z powietrza, tworząc w ten sposób zdrowe otoczenie. Kolejnym plusem urządzenia jest funkcja kontroli wilgotności, dzięki której nawilżacz będzie dokonywał pomiaru i włączał się na czas niezbędny do utrzymania stałego poziomu wilgotności powietrza. Nawilżacz ten posiada również wyłącznik czasowy umożliwiający ustawienie czasu, po jakim urządzenie ma się wyłączyć.

Cena 590 PLN

  • K HB CCS0401S

stacja kontroli wilgotności HB

To urządzenie posiada 4 tryby pracy: nawilżanie, osuszanie, oczyszczanie oraz auto. Jego dużą zaletą jest funkcja jonizatora powietrza. Posiada także elektroniczny higrostat z zakresem pracy 30 – 80 % RH oraz elektroniczny timer od 1 do 12 godzin. Jego nowoczesność podkreśla wyświetlacz LED pokazujący aktualną i żądaną wilgotność powietrza oraz temperaturę w pomieszczeniu. Duży pojemność zbiornika (3,2 / 3,8 l) ułatwia użytkowanie. Wydajność nawilżania wynosi do 420 ml/h, wydajność osuszania do 500 ml/h przy 30ºC/80% RH, natomiast wydajność oczyszczania 120 m3/h Maksymalny czas nawilżania/osuszania to 7,5 godziny. Model ten posiada także funkcję automatycznego wyłączania po opróżnieniu/napełnieniu zbiornika.

Cena 999 PLN

źródło zdjęć: strony producentów

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Małe AGD

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama