• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Dyson Digital Slim to najnowsze propozycja od amerykańskiej firmy Dyson, producenta odkurzaczy. Nietypowa forma urządzenia oraz starannie dobrane komponenty mają użytkownikom zapewnić, wedle zapewnień producenta, nową jakość w dziedzinie sprzątania.

Czym produkt Dysona wyróżnia się od tradycyjnych odkurzaczy? Przede wszystkim wygląda on na znacznie mniejszy i poręczniejszy, gdyż wszystkie części zostały zamknięte w niewielkiej obudowie, a całość obsługiwać można go jedną ręką. Konstrukcja z odpowiednio wyważonym środkiem ciężkości zapewnia wygodę zarówno podczas odkurzania podłogi, jak i sufitu. Dzięki niewielkim rozmiarom po odłączeniu długiej rury Dyson Digital Slim może być wykorzystywany w wielu miejscach, gdzie tradycyjny odkurzacz jest nieporęczny, na przykład łatwo i szybko odkurzymy chociażby samochód.

Mimo niewielkich rozmiarów Dyson Digital Slima jego producent zapewnia, że należy on do jednych z najwydajniejszych odkurzaczy dostępnych w tej chwili na rynku. Mimo że można kupić bezprzewodowe odkurzacze o akumulatorach, które wytrzymają dłużej niż nowość od Dysona, to wraz z wyczerpywaniem się ich baterii wyraźnie spada moc ssania, a więc czyszczenie jest dużo mniej wydajne. Tymczasem Dyson Digital Slim będzie działał równie skutecznie przez cały czas pracy, dzięki zastosowaniu w urządzeniu akumulatora równomiernie uwalniającego zmagazynowaną energię elektryczną oraz specjalnej elektroniki. Projektanci nazywają to rozwiązanie silnikiem cyfrowym, gdyż pracę silnika, który napędza odkurzacz, wykonując nawet do 104 tys. obrotów na minutę (a więc pięć razy więcej niż silnik samochodu wyścigowego), stale monitoruje i poprawia system inteligentnych czujników. Dzięki temu zużywana energia nie jest marnowana na przykład na wytwarzanie ciepła.

Odkurzacz nie posiada worka, a jedynie prosty i łatwy w opróżnieniu zbiornik na pył i kurz. Skuteczne i wydajne sprzątanie gwarantuje z jednej strony wykorzystanie do zasysania brudu opatentowanej przez Dysona technologii Root Cyclone, wykorzystującej siłę odśrodkową, która pozwala także na wciągnięcie większości zanieczyszczeń z powietrza, co może okazać się szczególnie przydatne dla alergików. Z drugiej strony zaś czystość zapewniają specjalne wytrzymałe szczotki wykonane z włókna węglowego, a nie z nylonu, jak ma to miejsce w większości tradycyjnych odkurzaczy. Dzięki temu zwłaszcza trwalsze zanieczyszczenia będą łatwiejsze do usunięcia, a same szczotki nie zniszczą się tak łatwo. Stanowi to zaletę zwłaszcza dla tych, którzy odkurzają powierzchnie wykonane z twardych materiałów, na których szczotki nylonowe mogą się łatwo zniszczyć i szybko zużyć.

Ceny bezprzewodowych odkurzaczy Dysona kształtują się od 199 do nawet 399 dolarów w zależności od modelu. Można więc przypuszczać, że nawet jeśli trafią one do Polski, to i tak będą dość drogie jak na tego typu sprzęt AGD. Należy jednak pamiętać, że za tę cenę dostaniemy kilka ciekawych rozwiązań technicznych i zminimalizujemy nasze koszty w przyszłości, zniknie bowiem chociażby problem ciągłego kupowania i wymieniania worków do odkurzaczy.

Źródło: http://www.dyson.com/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama