• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Android to obok IOS najpopularniejszy system dla urządzeń mobilnych. Ma on wiele zalet, ale nie jest też wolny od wad. Dlatego jeśli właśnie wybierasz swój nowy smartfon i nie wiesz jaki system operacyjny będzie ci najlepiej służyć, poznaj mocne i słabe strony Androida.

Android to system operacyjny produkowany i rozwijany przez Google. Powstał w oparciu o jądro Linux i to zdecydowanie największa liczba użytkowników decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Szacuje się, że niemal 65% osób korzystających ze smartfonów, pracuje właśnie na Androidzie. Oto najważniejsze zalety oraz wady systemu.

Zalety

smartphones-662904_1280

Jest to przede wszystkim tzw. system otwarty, który daje duże możliwości konfigurowania oraz personalizowania ustawień. Dzięki temu funkcjonalności systemu można dopasować zgodnie ze swoimi potrzebami. Do tego dla Androida istnieje bardzo szeroka oferta aplikacji, bo licząca ponad milion programów.

Ponadto Android jest uniwersalny  – instaluje się go na wielu telefonach, zarówno na budżetowych edycjach, jak i na flagowych modelach np. motoroli moto g, którą znajdziesz tu: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g-3nd-gen-czarny.bhtml

Wady

Jak każdy spośród systemów mobilnych, Android również nie jest wolny od wad. Specjaliści wskazują, że nie działa on tak płynnie, jak IOS i przy złej konfiguracji potrafi się często zawieszać. Co ciekawe, niektórzy producenci smartfonów nie wspierają starszych edycji systemu zawierających ich nakładkę  systemową. W rezultacie stare oprogramowanie pozostaje daleko w tyle za nowszymi odsłonami i niemożliwe jest instalowanie najnowszych aplikacji.

Pozostając w temacie programów – bogactwo aplikacji, jakie można zainstalować na Androidzie jest też w pewnym sensie przekleństwem tego systemu. Nie podlegają one bowiem takiej kontroli, jak w przypadku systemu Apple, dlatego korzystanie z Androida jest obarczone większą dozą ryzyka.

Dla kogo Android?

online-2900303_1280

Jest to z pewnością najlepszy system dla osób, które cenią sobie wysoki stopień personalizacji urządzeń i oprogramowania. Jeśli jednak korzystasz już z komputera lub tabletu Apple, Android z pewnością nie spełni twoich oczekiwań.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama