• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Bez względu na to, czy chcesz urządzić swoje pierwsze mieszkanie, czy planujesz tylko niewielki remont, potrzebne będą ci narzędzia. Jak jednak wybrać uniwersalne akcesoria, które sprawdzą się zarówno w czasie domowej rewolucji, jak i przy codziennych naprawach?

Narzędzia, które warto mieć w swoim domu, możemy podzielić na cztery podstawowe grupy: akcesoria ręczne, elektronarzędzia oraz narzędzia do drewna i akcesoria malarskie.

Narzędzia ręczne

Wśród narzędzi ręcznych, które przydadzą nam się nie tylko podczas remontu, wymienia się przede wszystkim młotek, poziomnicę, zwijaną miarkę, kombinerki oraz zestaw wkrętaków krzyżakowych i płaskich, znanych szerzej jako śrubokręty. W zależności od potrzeb można też zaopatrzyć się w wielofunkcyjny pistolet do nakładania różnego mas, w tym silikonu, akrylu czy kleju montażowego.

W naszym domowym arsenale mogą znaleźć się również szczotka druciana, odpowiedniej długości przedłużacz, klucze nasadowe, klucz nastawny do rur oraz nożyki z wymiennymi ostrzami.

Niezbędne elektronarzędzia

Kolejną grupę akcesoriów, które sprawdzą się w wielu sytuacjach, tworzą elektronarzędzia. Najważniejszym narzędziem tego typu jest oczywiście wiertarka, która, właściwie dobrana, może służyć nam przez wiele lat i do różnych zadań. Kupując wiertarkę nie zapomnijmy o zestawie wierteł – przykładowo do drewna, metalu czy betonu.

Innym przydatnym elektronarzędziem jest wkrętarka, najlepiej akumulatorowa. Podobnie jak w przypadku wiertarki, wybierając wkrętarkę warto zaopatrzyć się w zestaw końcówek do wkręcania różnych rodzajów wkrętów.

Narzędzia do drewna

Wśród narzędzi do drewna, które powinniśmy mieć w swoim domu, wyróżnia się przede wszystkim dobrą piłą lub nawet kilka pił o różnych funkcjach. Przydatne mogą okazać nam się także pilniki do drewna, które pozwalają obrabiać krawędzie materiałów, a ponadto prowadnice, szczypce stolarskie czy ściski.

Akcesoria malarskie

W domowym asortymencie akcesoriów do malowania, oprócz solidnej, stabilnej, a zarazem lekkiej drabiny, muszą znaleźć się zestaw wałków i pędzli, szpachla do wypełniana ubytków w ścianach, kuweta malarskie oraz praktyczny kij teleskopowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama