• lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?
  • gru : 17 : 2014 - Nagrody Darwina, a sprzęt domowy

Bez względu na to, czy chcesz urządzić swoje pierwsze mieszkanie, czy planujesz tylko niewielki remont, potrzebne będą ci narzędzia. Jak jednak wybrać uniwersalne akcesoria, które sprawdzą się zarówno w czasie domowej rewolucji, jak i przy codziennych naprawach?

Narzędzia, które warto mieć w swoim domu, możemy podzielić na cztery podstawowe grupy: akcesoria ręczne, elektronarzędzia oraz narzędzia do drewna i akcesoria malarskie.

Narzędzia ręczne

Wśród narzędzi ręcznych, które przydadzą nam się nie tylko podczas remontu, wymienia się przede wszystkim młotek, poziomnicę, zwijaną miarkę, kombinerki oraz zestaw wkrętaków krzyżakowych i płaskich, znanych szerzej jako śrubokręty. W zależności od potrzeb można też zaopatrzyć się w wielofunkcyjny pistolet do nakładania różnego mas, w tym silikonu, akrylu czy kleju montażowego.

W naszym domowym arsenale mogą znaleźć się również szczotka druciana, odpowiedniej długości przedłużacz, klucze nasadowe, klucz nastawny do rur oraz nożyki z wymiennymi ostrzami.

Niezbędne elektronarzędzia

Kolejną grupę akcesoriów, które sprawdzą się w wielu sytuacjach, tworzą elektronarzędzia. Najważniejszym narzędziem tego typu jest oczywiście wiertarka, która, właściwie dobrana, może służyć nam przez wiele lat i do różnych zadań. Kupując wiertarkę nie zapomnijmy o zestawie wierteł – przykładowo do drewna, metalu czy betonu.

Innym przydatnym elektronarzędziem jest wkrętarka, najlepiej akumulatorowa. Podobnie jak w przypadku wiertarki, wybierając wkrętarkę warto zaopatrzyć się w zestaw końcówek do wkręcania różnych rodzajów wkrętów.

Narzędzia do drewna

Wśród narzędzi do drewna, które powinniśmy mieć w swoim domu, wyróżnia się przede wszystkim dobrą piłą lub nawet kilka pił o różnych funkcjach. Przydatne mogą okazać nam się także pilniki do drewna, które pozwalają obrabiać krawędzie materiałów, a ponadto prowadnice, szczypce stolarskie czy ściski.

Akcesoria malarskie

W domowym asortymencie akcesoriów do malowania, oprócz solidnej, stabilnej, a zarazem lekkiej drabiny, muszą znaleźć się zestaw wałków i pędzli, szpachla do wypełniana ubytków w ścianach, kuweta malarskie oraz praktyczny kij teleskopowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama