• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Jeśli jesteś miłośnikiem aksamitnego, czarnego napoju i nie wyobrażasz sobie dnia bez filiżanki lub kubka kawy, z pewnością interesują Cię nowinki technologiczne w temacie jej sporządzania. Nowoczesne ciśnieniowe ekspresy do parzenia kawy naprawdę zadziwiają zarówno szybkością i jakością przygotowywanego napoju, jak i wieloma dodatkowymi, przydatnymi funkcjami. Zobacz, czego możesz spodziewać się po najnowszych urządzeniach.

Dla fanów delikatnej białej kawy ważną opcją jest zapewne spienianie mleka. Teraz nie tylko otrzymamy idealnie gęstą, mleczną piankę, ale uchronimy też przed zepsuciem mleko pozostawione w zbiorniku. Wszystko dzięki zintegrowanej z ekspresem małej lodówce, która doskonale zastąpiła zwykły pojemnik na mleko. Posiada ona specjalną rurkę pobierającą nabiał, dlatego do chłodziarki wkładamy cały karton mleka, wprowadzamy do niego przewód i pozostawiamy aż do wykorzystania jego zawartości.

Nowe ekspresy pozwalają na dużą indywidualność w parzeniu kawy. System programowania ustawień napoju daje możliwość regulacji proporcji kawy, wody i mleka. Zmianie można poddać również temperaturę całego napoju. Jeśli jednak uwielbiasz gorącą kawę, a zdarza Ci się zagapić i załapać się na letni napój, możesz skorzystać z funkcji podgrzewania filiżanek, która utrzyma kawę w cieple. Jesteś smakoszem gorącej czekolady, którą możesz dostać jedynie w kawiarniach lub automatach? Producenci pomyśleli tez o łasuchach – nowe ekspresy sporządzają również pyszną, słodką czekoladę.

Głównym mankamentem posiadania ekspresów ciśnieniowych były ich usterki spowodowane osadzaniem się kamienia w zbiornikach i przewodach. Problem ten został na szczęście rozwiązany – nowoczesne urządzenia posiadają specjalne filtry odkamieniające w pojemnikach na wodę oraz automatyczne programy czyszczenia i odkamieniania. Należy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni środek, wlać go do wyznaczonej komory i odczekać kilkanaście minut – ekspres sam poradzi sobie z zadaniem.

Korzystanie z nowoczesnych urządzeń do parzenia kawy to prawdziwy luksus i przyjemność z idealnie wyważonego smaku napoju. Co prawda najlepiej wyposażone ekspresy nie są tanie, jednak inwestycja owocuje perfekcyjną kawą, a dla jej zagorzałych smakoszy to absolutny priorytet!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ekspresy do kawy, Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama