• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Rejestratory samochodowe zyskują coraz większą popularność. Urządzenia te rejestrują obraz sprzed przedniej szyby pojazdu w trakcie jazdy. Takie nagranie może być bardzo pomocne w wielu sytuacjach, dlatego jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto zaopatrzyć się w tego typu sprzęt, przekonaj się w jakich okolicznościach może ci się przydać.

Kamery samochodowe były jeszcze do niedawna sprzętem używanym jedynie przez zawodowych kierowców, którzy każdego dnia pokonywali setki kilometrów. Obecnie sprzęt ten trafił również do pojazdów zwykłych użytkowników.

Poczucie bezpieczeństwa

traffic-286462_1280

W coraz większej liczbie aut można zauważyć kamerę samochodową. Świadczą o tym chociażby liczne filmy z kolizji, zamieszczane w internecie. Świadomość tego, że inni użytkownicy ruchu nagrywają to co dzieje się na drodze, wpływa także na pozostałych kierowców – fakt, że złamanie przepisów może zostać łatwo udowodnione przez druga osobę sprawia, że prowadzący pojazdy bardziej przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Kamera samochodowa stanowi zatem czynnik psychologiczny, który zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Uwaga, kolizja!

car-1168156_1280

Nawet najlepszym kierowcom, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, może zdarzyć się kolizja. Często trudno udowodnić, kto spowodował wypadek i właśnie dlatego nieocenioną pomocą jest zapis z wideo rejestratora. Tego typu nagrania są uznawane przez sądy jako dowód w sprawie, a także policjanci chętnie sięgają do tego typu zapisów. Dzięki rejestratorowi będziesz mógł udowodnić swoją niewinność i w efekcie unikniesz konsekwencji finansowych oraz prawnych.

Zapis z kamery może ci również pomóc, jeśli twoim zdaniem zostałeś niesłusznie ukarany przez policję mandatem.

Ucz się na błędach

Nagranie zarejestrowane przez kamerę samochodową możesz również wykorzystać do własnych celów. Jakich? Odtworzenie przebiegu trasy, podczas której doszło np. do nerwowej reakcji kierowcy może być doskonałą lekcją szkoleniową. Analiza błędów pozwoli ci uniknąć w przyszłości podobnego zachowania, dzięki czemu zwiększysz swoje poczucie bezpieczeństwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama