• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Praca w drewnie to bardzo wdzięczne zajęcie – materiał łatwo poddaje się obróbce, dzięki czemu możesz go wykończyć zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Jednak aby praca w drewnie faktycznie przyniosła satysfakcję, konieczne jest zgromadzenie narzędzi niezbędnych do obróbki drewna. Oto kilka najważniejszych przedmiotów, jakich nie powinno zabraknąć w dobrze wyposażonym domowym warsztacie stolarskim.

Elektronarzędzia

france-1664891_1280

Narzędzia zasilane elektrycznie znacznie usprawniają i ułatwiają pracę. W domowym warsztacie powinny znaleźć się przede wszystkim pilarki – dzięki nim przytniesz drewno do pożądanych rozmiarów oraz nadasz mu odpowiedni kształt. Największą wygodę pracy zapewniają pilaki stołowe. Ponadto nieocenioną pomocą podczas kształtowania drewna będą wyrzynarki oraz frezarki – dzięki nim przygotujesz otwory w materiale oraz rowki, niezbędne do wykonania np. połączeń dwóch elementów.

Nieocenioną pomocą podczas pracy w drewnie, zarówno tym surowym, jak i np. przy odnawianiu starych mebli, będą szlifierki. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są szlifierki mimośrodowe – za ich pomocą można dokonać zgrubnego i precyzyjnego szlifowania powierzchni płaskich oaz delikatnie zaokrąglonych. Szlifierki i inne narzędzia stolarskie przydatne w domowym warsztacie można znaleźć na http://www.euro.com.pl/elektronarzedzia.bhtml

Narzędzia ręczne

tool-1314070_1280

W dobrze wyposażonym warsztacie nie może zabraknąć również narzędzi ręcznych. Są to przede wszystkim zaciski, pozwalające na unieruchomienie obrabianego elementu. Ponadto warto zaopatrzyć się w tak uniwersalne przedmioty, jak: poziomica, kątownik, zestaw kluczy nasadowych i wkrętaków, kombinerki, pędzle oraz szpachelki.

Organizacja warsztatu

Dobrej jakości narzędzia nie zdadzą się na nic, jeśli wcześniej nie zorganizujesz sobie komfortowej powierzchni do pracy. Podstawę stanowi tu stół warsztatowy – to na nim będziesz obrabiał materiał, co zapewni Ci komfortową pozycję w trakcie pracy. Typowym stołem do warsztatu stolarskiego jest strugnica, czyli masywny stół wyposażony w imadła oraz specjalne otwory, pozwalające na unieruchomienie obrabianych kawałków drewna.

Ponadto należy zadbać także o odpowiednie oświetlenie – główne źródło światła nie wystarczy – przy stole powinna się znaleźć przynajmniej jedna lampka. Kolejnym elementem jest zapewnienie sobie dostępu do optymalnej ilości gniazd elektrycznych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama