• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
 • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
 • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
 • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
 • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Lato trwa w najlepsze. W tym czasie jednym z większych problemów dotykających niejedną kobietę jest zbędne owłosienie. Jaki jest najlepszy sposób na jego pozbycie? Golarka, depilator a może depilator laserowy?

Golarka
Pierwszym produktem, na który niejedna z kobiet się zdecyduje jest golarka. Elektryczna golarka to urządzenie, które goli włosy bez ich wyrywania. Taki zabieg jest więc bezbolesny i dokładny. Golarka dostosowana jest do działania zarówno w suchym jak i mokrym środowisku. Ułatwi to zdecydowanie użytkowanie sprzętu w różnych sytuacjach np. pod prysznicem lub w wannie. Ponadto golarka jest prosta w utrzymaniu czystości. Wadą takiego urządzenia jest jednak jej krótkotrwały efekt.
Ceny golarek zaczynają się od kilkudziesięciu złoty.

Depilator
Depilator polecany jest kobietom, które chcą, by efekt gładkich nóg utrzymywał się dłużej niż kilka dni. Depilacja takim urządzeniem polega na wyrywaniu włosów wraz z jej cebulką. Niestety jest to z reguły zabieg bolesny, dlatego mówi się, że polecany jest kobietom o silnych nerwach. Jednak jest to zabieg do którego można się przyzwyczaić. Dodatkowo w wielu modelach depilatorów, wbudowany jest masażer, który masuje skórę tuż przed wyrwaniem włosów. Co więcej, tak jak w przypadku golarki elektrycznej depilator jest prosty w utrzymaniu go w czystości. I co najważniejsze, efekt utrzymuje się do kilku tygodni i pozwoli na cieszenie się w pełni urlopem i nie zamartwianie się o owłosienie.
Cena depilatorów waha się w granicach 100 – 400 zł.

Depilator laserowy
Depilacja laserowa ostatnio stała się bardzo popularna. Głównie polega na wnikaniu odpowiedniej wiązki światła do melaniny – naturalnego pigmentu występującego w cebulkach włosów, który warunkuje ich wzrost. Komórki mieszka dzięki przepływającej energii osiągają odpowiednią temperaturę, która powoduje ich spalenie. Kilka zabiegów (z reguły od 6 do 8 ) w odstępstwie około jednego miesiąca powoduje całkowite usunięcie włosów na bardzo długie lata (a nawet na zawsze). Zabieg może być bolesny dla osób o wrażliwej skórze, jednak z natury jest mniej bolesny niż depilacja depilatorem. Cena zabiegu kosztuje około tysiąca złotych. Jednak może też kupić swój domowy depilator laserowy (mniejszy niż ten w salonach kosmetycznych) i samodzielnie usuwać owłosienie. Trzeba wiedzieć, że pomiędzy zabiegami nie można się opalać ani wystawiać fragmentu ciała na słońce, w przeciwnym razie skóra może ulec poparzeniu. Jednak te klika miesięcy poświeceń jest warte pożegnania się z włosami na zawsze.

Jak widać, jest kilka opcji na pokonanie zbędnego owłosienia. Tańszy, droższy, bolesny, bezbolesny, szybki, długi. Każdy z nich działając w różny sposób daje ten nam efekt końcowy, którym jest gładkie ciało. I tak naprawdę na tym nam zależy, prawda? Zatem do golenia!

Źródło zdjęć : www.braun.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Depilatory, Porady

1 odpowiedź na wpis.

 1. Kaska pisze:

  Tylko depilator laserowy. Wcale tak nie boli, a po kilku zabiegach brak włosów praktycznie na zawsze :) Jedyny minus to rzeczywisci taki, ze miedzy zabiegami nie mozna sie opalac, no a teraz jest lato ;/ Ale i tak jesienia zaczynam kolejna czesc ciala.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

 • Archiwa

 • Reklama