• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Wybór golarki, wbrew pozorom, nie jest prostą sprawą. Na rynku znajdziemy tak wiele różnych propozycji, że łatwo się w nich pogubić. Tymczasem dopasowanie tego produktu do indywidualnych potrzeb to podstawa komfortu i skutecznego golenia.

Rodzaje golarek

Do wyboru mamy dwa podstawowe rodzaje golarek – z folią tnącą bądź głowicowe. W przypadku tych pierwszych, ostrza ukryte są pod specjalną folią, pod którą – dzięki niewielkim otworom – dostają się włosy. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne golenie włosków, które rosną pod różnym kątem i w odmiennych kierunkach, a zatem zapewnia możliwość bardzo starannego golenia. Najlepiej sprawdzają się golarki z potrójnym systemem golącym, czyli posiadające trzy zintegrowane folie i ostrza. Jeśli zdecydujemy się na system pojedynczy, musimy liczyć się ze znacznie mniejszą dokładnością golenia. W przypadku golarek głowicowych, element golący składa się z głowicy, na której znajdują się nożyki oraz osłonki. Warto wspomnieć, że głowice są ruchome, co pozwala im dopasować się do kształtu twarzy. Również tutaj istotna jest ilość ostrzy oraz zastosowane technologie. Golarki głowicowe są zwykle droższe od tych z folią tnącą; uważa się jednak, że działają szybciej i dokładniej.

Ważne parametry

Kiedy już wiemy, jaki rodzaj golarki wybrać, zwróćmy uwagę na konkretne parametry. Jednym z nich jest wspomniana ilość folii tnących lub ostrzy. Warto zastanowić się też nad rodzajem zasilania – do wyboru mamy zasilanie sieciowe, akumulatorowe, sieciowo-akumulatorowe bądź na baterie. Istotną kwestią są dodatkowe opcje, które znacznie podnoszą komfort użytkowania. Może być to np. opcja golenia na mokro, tzw. system podnoszenia zarostu, czy też możliwość czyszczenia golarki pod bieżącą wodą. Wartością dodaną będzie też np. antypoślizgowy uchwyt, funkcja trymera, wskaźnik zużycia głowic bądź zestaw do konserwacji sprzętu.

Golarka dopasowana do potrzeb

Niezależnie od tego, czy kupujemy golarkę dla siebie, czy też ma być ona prezentem dla męża, taty czy dziadka, zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby. Co warto wziąć pod uwagę? Na pewno twardość zarostu, wrażliwość skóry, upodobanie do golenia się pod prysznicem (konieczna będzie golarka wodoodporna) bądź tryb życia.

Wybór golarki powinno poprzedzić rozeznanie potrzeb konkretnej osoby oraz poznanie modeli dostępnych na rynku (więcej tutaj). W ten sposób z pewnością znajdziemy produkt idealny!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama