• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

jak dbac o agdKażdy sprzęt AGD wymaga regularnej pielęgnacji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zabiegi, które należy stosować do konkretnych urządzeń. Dzięki nim zapewnimy naszych sprzętom długą i prawidłową funkcjonalność.

Pralka

Aby zapewnić pralce długą żywotność, należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, zawsze wyciągajmy wszystko z kieszeni spodni, a staniki z fiszbinami wkładajmy do specjalnych siatek, które zapobiegną przedostania się drutu do wnętrza bębna. Zapinajmy także guziki oraz zamki. Co więcej, czyśćmy pojemniki na detergenty, gdyż bardzo często ulegają zapchaniu. Tym samym wyciągnijmy cały pojemnik i dokładnie go umyjmy np. pod kranem. Warto też wyczyścić go środkiem grzybobójczym. Dbać należy także o drzwi pralki. W celu zachowania ich jak najlepszej funkcjonalności należy przetrzeć uszczelkę wodą z detergentem, a następnie dokładnie wytrzeć do sucha. Ostatnim ważnym zabiegiem jest puszczenie pustego prania, które odświeży bęben.

Lodówka

Lodówkę, jako skupisko żywności należy szczególnie wziąć pod uwagę przy pielęgnowaniu sprzętów AGD. Aby zapewnić jej czystość i funkcjonalność przetrzyjmy jej wnętrze ciepłym roztworem sody w wodzie. Warto też umieścić w jej wnętrzu skórki od cytryny, które zneutralizują przykre zapachy. Pamiętajmy też o dokładnym zamykaniu drzwi lodówki, które zapobiegną niepotrzebnemu rozmrożeniu się sprzętu. Sprawdzajmy również datę ważności przechowywanych produktów. Bardzo często okazuje się, że zapomniane produkty ukryte z tyłu lodówki już dawno powinny trafić do kosza.

Kuchenka mikrofalowa

W przypadku kuchenki mikrofalowej sprawa jest trochę prostsza. Wystarczy zawsze przykrywać podgrzewaną żywność, by zapobiec rozpryskiwaniu się jedzenia na ścianki urządzenia. Tym samym, do okresowego mycia pozostanie nam jedynie talerz oraz przykrywka. W celu utrzymania świeżości w mikrofalówce możesz trzymać w niej skórki od cytryny. Można też raz na jakiś czas włożyć do niej miseczkę z wodą i cytryną, pogrzać, a powstała para oczyści wnętrze urządzenia. Ważne jest także niezastawianie wylotu wentylatora żadnym przedmiotem lub ścianą.

Zmywarka

Mimo iż zmywarka służy do czyszczenia, również ona wymaga regularnego zadbania. W celu jej odświeżenia, nastawmy pustą zmywarkę wraz ze specjalnym detergentem (np. preparatem odkamieniającym) na jeden pełny cykl mycia. Jej wyjmowane części, takie jak koszyczek warto umyć raz na jakiś czas pod bieżącą wodą. Ważne jest również czyszczenie filtra, w którym bardzo często skupiają się resztki jedzenia.

Okap

Także okap wymaga czyszczenia. Najważniejszy w jego przypadku jest filtr. Do jego umycia wystarczy gorąca woda z dodatkiem płynu do naczyń. Niektóre filtry można także być w zmywarce. Nie należy z kolei używać środków żrących oraz ściernych. Nie jest polecane również stosowanie preparatów zawierających alkohol.

Dbanie o sprzęty AGD to pośrednie dbanie o nasze mieszkanie. Mając z kolei czyste i przytulne mieszkanie, przyjemniej nam się w nim mieszka, a my sami stajemy się szczęśliwsi i zdrowsi. To co, od którego sprzętu zaczynamy pielęgnację?

jak dbac o agd

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jak dbać o sprzęty AGD?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama