• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

O powodzeniu danej aranżacji wnętrz decyduje oryginalność i pomysł. Oczywiście w teorii wszystko jest łatwe, a piękne zdjęcia uwielbiamy podziwiać. Co w sytuacji, gdy stare meble ‘straszą’ a wymiana ich na nowe będzie kosztowna? Możemy je odnowić, stosując popularne narzędzia i elektronarzędzia. Choć nie jest to najbardziej popularne rozwiązanie, bo zajmuje czas i wymaga wysiłku, to jednak własnoręcznie odrestaurowane meble są nie tylko powodem do dumy, ale i ubogacają aranżacje.

W stylu nowoczesnym czy rustykalnym?

Przed odnawianiem mebli każdy z nas ma jakąś wizję wystroju. Najlepiej, aby dobrane elementy z nim współgrały i tworzyły spójną całość. Jeśli nie mamy pojęcia jak ma wyglądać odnowiony mebel, jaką kolorystykę zastosować, warto skorzystać z internetowych inspiracji. W rustykalnym, przytulnym wnętrzu, w którym dominują koronki i falbanki będzie idealnie sprawdzał się kredens z przetarciami w kolorze białym lub kremowym. Wygląd szafki urozmaicą dopasowane gałki.

Czasami materiał jest tak szlachetny, na przykład drewno, że wystarczą tylko delikatne zabiegi renowacyjne, by stary mebel został odświeżony i upiększony. Nowy kolor lub błyszcząca warstwa lakieru uwydatnią piękną formę regału. Przy bardziej nowoczesnych aranżacjach warto zastosować kolorową okleinę lub naklejki, które starej szafce nadadzą nowy charakter.

Dlaczego tak lubimy odnawianie mebli?

Powodów do radości jest kilka. Jeśli samodzielnie odświeżymy regał, pojawia się satysfakcja. Poza tym to doskonały sposób na oryginalny, a nie prostu z katalogu – wystrój. Możemy przy pomocy różnych elektronarzędzi i materiałów przyozdobić mebel, nadając mu określoną formę. Wtedy będziemy mieli pewność, że mebel będzie pasował do reszty wyposażenia. Poza tym wielu z nas darzy sentymentem swoje meble. I nawet wtedy, gdy kolor się wytarł, a płyta uszkodziła wolimy je odnowić, niż pozostawić na osiedlowym śmietniku.

shutterstock_378356761

Jakie elektronarzędzia wykorzystać?

Stara zasada remontowa głosi, że zanim zaczniemy czemuś nadawać nową formę, musimy pozbyć się starej warstwy lub ją nieco przygotować. Nie inaczej jest w przypadku odświeżania wyglądu ścian i mebli. To, od czego rozpoczniemy renowację zależy od formy mebla, jak i jego wieku. Jeśli wystarczy jedynie odświeżyć kolor sprawa jest prostsza. Stary lakier czy farbę musimy usunąć, wykorzystując odpowiednie elektronarzędzia, które znajdziemy na http://www.euro.com.pl/elektronarzedzia.bhtml.

Szlifierka zaopatrzona w tarcze z papierem ściernym pozwoli nam szybko pozbyć się starej warstwy lakieru. Wyszlifowana powierzchnia będzie dobrze przygotowana na kolejne zabiegi. Możemy skorzystać także z metody chemicznej, która wyklucza stosowanie elektronarzędzi. Meble należy pokryć specjalnym preparatem złuszczającym, a po określonym czasie zebrać stary lakier szpachelką.

Jeśli meble są wiekowe i liczby warstw farby czy lakieru nie jesteśmy w stanie zliczyć sprawdzi się inne elektronarzędzie – opalarka. Dzięki niej pozbędziemy się starej, grubej powłoki i przygotujemy meble na położenie nowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama