• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Jeśli lubisz spędzać czas, przygotowując pyszne posiłki, zakup telewizora do kuchni to dla Ciebie świetny pomysł. Programy kulinarne staną się inspiracją w próbowaniu nowych przepisów, a ulubiony serial umili Ci czas podczas pieczenia ciasta czy przygotowywania sałatki.

Wielkość telewizora do kuchni

Pierwszy dylemat dotyczy wielkości telewizora – ekran o dużej przekątnej może być świetnym wyborem do przestronnego salonu, ale niekoniecznie do małej kuchni. Na przykład urządzenie, które ma 32 cale, wygodnie ogląda się z odległości nie mniejszej niż 125 cm. Zastanów się więc, czy starczy Ci miejsca w kuchni na duży odbiornik, czy lepiej kupić mniejszy, aby oglądanie było wygodne. 19 calowy odbiornik będzie dobrym wyborem do niewielkich kuchni.

Jakość obrazu

Od wielkości ekranu liczy się bardziej jego jakość. Sprawdź, czy telewizor posiada opcję opcję Full HD albo HD Ready, która gwarantuje czysty obraz i żywe kolory.

kuchnia5

Kąt nachylenia ekranu

Telewizor zapewne zwiesisz na ścianie, a może postawisz na lodówce? Ważne więc, aby obraz był widoczny pod każdym kątem nachylenia. Pod tym względem wygrywają telewizory LED – ekrany LCD mogą zniekształcać odwzorowanie kolorów, gdy na ekran patrzymy pod kątem. Gdy będziesz się przemieszczać w pomieszczeniu, obraz z TV LED będzie widoczny równie dobrze z każdego miejsca w kuchni. Jeśli nie wiesz, jaki telewizor kupić i jakie parametry wybrać, przeczytaj kompletny poradnik: http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-wybrac-telewizor-.bhtml ułatwiający podjęcie dobrej decyzji.

Telewizor w szafce

Obecne rozwiązania w meblowaniu kuchni przewidują umieszczenie nie tylko lodówki czy kuchenki w zabudowie, ale także telewizora w szafce kuchennej. Wato sprawdzić, czy sklep, w którym rozglądasz się za nowymi meblami, oferuje taką możliwość. Wówczas możesz wybrać telewizor do zabudowy, który stworzy z szafkami spójną kompozycję. Takie urządzenia są dopasowane do kuchennych warunków – zwykle mają zabezpieczenie przed wilgocią w postaci zabudowy np. ze stali nierdzewnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Kuchnia, Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama