• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Zdrowy przystrzyżony trawnik do wizytówka każdej posesji. Do pielęgnacji zielonych muraw niezbędny jest odpowiedni sprzęt do ich przycinania. To zadanie dla kosiarek i podkaszarek. Jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni dla Twej posesji. O tym w poniższym artykule.

Wiosna za pasem, czas powoli myśleć o pierwszej w tym sezonie pielęgnacji trawnika. Pierwsze koszenie wykonujemy już na przełomie marca i kwietnia, wszystko jednak winniśmy uzależnić od formy naszego trawnika. Jest po ciężkiej zima, należy mu się chwila odpoczynku. Ale co za dużo to niezdrowo, nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, gdy nasz źdźbła trawy osiągną długość większą niż 8 cm. Wtedy pojawia się ryzyko zakwitnięcia.

Póki co jest więc czas na przygotowanie kosiarki do nowego sezonu. Jest to więc dogodny czas, aby zdecydować się na zakup nowej kosiarki.

koszenie trawy

Dlaczego nowa kosiarka?

Często bywa tak, że, mimo iż kosiarka jest wciąż sprawna, decydujemy się na jej wymiany. Dlaczego to robimy? Przyczyną może być szybkie jej zużycie lub niewystarczająca moc kosiarki. Noże tnące można łatwo naostrzyć, ale dławiąca się kosiarka bywa irytująca.

Ale najczęściej chodzi o sam komfort użytkowania, tutaj można podać kilka czynników na niego wpływających.

Jakość wykonania

Jeśli jedyną rzeczą na którą patrzymy przy kupnie kosiarki, to jej cena, prędzej czy później zaczniemy zauważać jej niedostatki. Najszybciej uderzy nas słabe wykonanie elementu jezdnego: kółka z marnej jakości tworzywa sztucznego, brak jakichkolwiek rozwiązań poprawiających właściwości jezdne. Wszystko to sprawia, że kosiarka prowadzi się topornie. Ważny jest również materiał, z którego zostały wykonane noże tnące, przy słabej ich jakości, będziemy zmuszeni do częstego ich ostrzenia.

koszenie trawy

Ergonomia kosiarek elektrycznych

Kosiarki elektryczne najczęściej polecane są do mniejszych ogrodów. Poruszanie się bowiem z kilkudziesięciometrowym zwojem kabla nie należy do szczególnie przyjemnych – zwłaszcza w sytuacji, gdy na naszej posesji mamy dużo drzew, omijanie których szybko może doprowadzić do poplątania się kabla. Prawdziwy problem jednak pojawia się w sytuacji, gdy nieco nieco źle oceniliśmy wielkość naszej posesji i łączenie kilku przedłużaczy ogrodowych, staje się naprawdę trudne.

Można pomylić się też w drugą stronę: kupić kosiarkę spalinową do zbyt małego areału, oczywiście nie znaczy to, że kosiarki spalinowe nie są w stanie obsłużyć mniejszych przestrzeni, zrobią to dobrze. Ale tym języczkiem u wagi, może okazać się jej obsługa. Kosiarkę elektryczną podłączamy do prądu i tyle. Kosiarki spalinowe zaś wymagają dokładniejszej lektury i poważniejszej troski.

Jeśli nie wiesz, jaką kupić kosiarkę, ten artykuł może pomóc http://bilgoraj.com.pl/trawnik-idealny-8211-jaka-kosiarke-wybrac,,3,11,11,1,17185,n.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Kosiarka – sprzęt niezbędny w każdym domostwie, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama