• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Golisz się prawie codziennie, albo co 2 dni, jeśli akurat jest weekend i żona nie krzyknie, ze zarosłeś. Golenie stało się tak prymarną czynnością jak mycie zębów. Przykładasz maszynkę i pozbywasz się zarostu. Wrzucasz jakiś krem i wychodzisz do pracy. I tak codziennie. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, by golić się szybciej i skuteczniej? Jaką golarkę wybrać?

Era golarek elektrycznych

Niegdyś brzytwa służyła do usuwania zarostu, a golibroda to fach, który był bardzo powszechny. Po erze dosyć niebezpiecznych noży przyszedł czas na maszynki. Gruba warstwa kremu miała zmiękczyć zarost, a ostrza usuwały włoski. Problem w tym, że często niezbyt dokładnie, a maszynki, szczególnie „jednorazówki” po 2 użyciach traciły swoją ostrość. A nie ma nic gorszego niż golenie tępą żyletką. Napracujesz się 2 razy więcej, a efekt będzie mizerny, nie mówiąc już o stanie Twojej skóry. Od jakiegoś czasu triumfy święcą golarki elektryczne.  Znajdziemy 2 rodzaje – golarki z folią tnącą, jak i głowicowe inaczej zwane rotacyjnymi, które znajdziemy na http://www.euro.com.pl/golarki,_Braun.bhtml.

shutterstock_388030873

Golarki z folią

Golarki z folią są bardzo praktyczne. Folia posiada specjalne otwory, przez które umieszczone pod nią ostrza docierają do zarostu. Jak przebiega takie golenie? Z pewnością jest wygodne – golarka sunie delikatnie po twarzy, zapewniając płynne golenie. Jak radzą sobie z trudniejszym i mocniejszym zarostem? Tutaj producenci wprowadzili kilka systemów – pojedynczy, podwójny lub potrójny. Braun proponuje nawet modele poczwórne. Każdy z nich różni się ilością zastosowanych folii. Najdokładniejsze są golarki, wykorzystujące potrójny system. Wpływ na dokładność golenia ma także rozmieszczenie otworów – jeśli znajdują się pod różnymi kątami to golenie jest bardziej skuteczne, jak i dokładne.

Golarki głowicowe

Podstawowym elementem golarki rotacyjnej jest głowica. Modele zazwyczaj są wyposażone w 2 lub 3 głowice. Elementy są ruchome, dlatego mogą z łatwością dopasować się do kształtu twarzy. W zależności od ilości głowic, jak ostrzy golenie jest dokładniejsze. Według ekspertów golenie golarką głowicową może być bardziej dokładne i szybsze, jednak wybór sprzętu powinien być indywidualny.

shutterstock_374201899

Który model golarki wybrać?

Jeśli chcemy zakupić golarkę to przed udaniem się do sklepu warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim czy zarost jest twardy i trudny do zgolenia? Jak często się golimy. W przypadku twardego zarostu lepiej sprawdzają się golarki z potrójnym systemem foli lub golarki głowicowe. Bardziej dokładne także są te drugie. Jednak jeśli zależy nam na komforcie golenia warto wybrać model z folią tnącą. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim sposób zasilania. Braun proponuje zasilanie akumulatorowo-sieciowe, a modele są wyposażone w kontrolkę wskaźnika naładowania, co znacznie ułatwia korzystnie z urządzenia. Wiele modeli golarek Braun jest wodoszczelnych, dlatego można je stosować pod prysznicem, a także pozbyć się zanieczyszczeń za pomocą wody. Warto także sprawdzić, jak sama golarka układa się w dłoni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama