• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Podróż samochodem z małym dzieckiem to nie lada przedsięwzięcie. Rodzice musza nie tylko skutecznie zająć uwagę malucha na czas przejazdu autem, ale również zapewnić mu bezpieczeństwo. Najważniejszym elementem jest w tym przypadku fotelik samochodowy, w którym maluch musi być przewożony. Oto kilka najważniejszych zasad, na które musimy zwrócić uwagę wybierając fotelik dla naszej pociechy.

Poszukując fotelika dla malucha wyznacznikami dla nas będą przede wszystkim wzrost i waga dziecka. Nasze pociechy są bowiem zobowiązane do jeżdżenia w foteliku od urodzenia aż do momentu, gdy ich wzrost przekroczy 150 cm. Foteliki możemy podzielić na 3 zasadnicze grupy.

Grupy wagowe

W pierwszej grupie znajdują się foteliki przeznaczone dla niemowlaków. Możemy w nich przewozić maluchy, które ważą do 13 kilogramów. Montujemy je zawsze tyłem do kierunku jazdy. Taki fotelik w zależności od tego jak nasz maluch się rozwija, wystarczy zazwyczaj na pierwszy rok życia.

W kolejnej grupie znajdują się foteliki, w których przewieziemy dzieci ważące od 9 do 18 kilogramów – z tego typu fotelików korzystają zazwyczaj dzieci, które ukończyły już pierwszy rok życia i można je użytkować aż do osiągnięcia 3-4 lat.

Ostatnia z nich obejmuje foteliki, które wystarczą dziecku najdłużej i ich przedział wagowy obejmuje masę ciała od 15 do 35 kilogramów.

Pasy

Specjaliści polecają, aby szczególną uwagę zwrócić na pasy, jakimi mocowane są foteliki samochodowe. Najlepiej wybrać te, które posiadają 5 zamiast 3 pasów, ponieważ są znacznie bezpieczniejsze. Ponadto dobrym rozwiązaniem są pasy wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, który nie będzie obcierał maluszka w trakcie jazdy.

Atesty

Poszukując fotelika powinniśmy także sprawdzić czy spełnia on europejskie normy oraz czy posiada stosowne atesty. Każdy fotelik musi posiadać homologację ECE 44. Warto również sprawdzić, jak wybrany przez nas model wypadł w testach ADAC, które badają poziom bezpieczeństwa fotelika, jakoś użytych w jego produkcji materiałów oraz ergonomię.

Więcej praktycznych informacji o podróżowaniu z dzieckiem można znaleźć na http://www.dzieciochatki.pl/wakacje_z_dziecmi/45/wakacje_z_dzieckiem_w_gorach_polecane_miejsca.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama