• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Własny komputer to pragnienie praktycznie każdego dziecka. Wprawdzie większość rodziców prędzej czy później przystaje na prośby malucha, jednak niektórzy wciąż pozostają sceptyczni. To błąd! Komputer bowiem może służyć nie tylko rozrywce, ale również nauce.

Jaki komputer?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku komputera dla dziecka, jest zakup laptopa. Urządzenie jest nie tylko mobilne, ale też zajmuje mniej miejsca na biurku oraz jest tańsze, niż komputer stacjonarny. Jaki laptop zatem wybrać dla dziecka? Z pewnością nie należy decydować się na sprzęt wyposażony w wysokiej klasy parametry, ponieważ pozostaną one niewykorzystane. Nie warto też przepłacać i komputer do 2000 zł będzie optymalnym rozwiązaniem. Więcej praktycznych wskazówek, które pomogą ci zdecydować, jaki laptop wybrać, znajdziesz na: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-laptop-dla-dzieci-jaki-model-wybrac.bhtml

Dlaczego warto?

child-1073638_1280

Wielu rodziców wciąż demonizuje komputery i uważa, że korzystanie z nich to strata czasu. Z pewnością wielogodzinna gra na komputerze nie jest idealnym sposobem użytkowania sprzętu przez dziecko. Komputer stanowi jednak znakomitą alternatywę dla tradycyjnych podręczników oraz zeszytów ćwiczeń. Za pomocą takich programów i aplikacji jak np. Socrates czy Mądra głowa możliwa jest nauka historii, przyrody, matematyki czy fizyki. Ponadto istnieją programy dostosowane do wszystkich dziedzin szkolnej nauki, które opierają się quizy i łamigłówki.

boy-286241_1280

Obok atrakcyjnej formy nauki kolejnym atutem, jaki oferuje zgłębianie wiedzy za pomocą komputera, jest indywidualny tok nauki. W przeciwieństwie do tradycyjnych lekcji, w czasie których nauczyciel musi skupić uwagę na dużej grupie dzieci, komputer pracuje z jednym dzieckiem. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie toku oraz poziomu nauki do możliwości danego ucznia. Programy komputerowe dają także łatwą możliwość poprawy błędów oraz ponownego szlifowania danego materiału.

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych gier i programów edukacyjnych. Pozwalają one na naukę zupełnie nowych tematów, rozwiązywanie problemów oraz rozwijanie dziecięcych zainteresowań, dlatego komputer powinien być nieodłącznym elementem wyposażenia biurka nowoczesnego ucznia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama