• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Wszyscy pasjonaci muzyki wiedzą doskonale, że odpowiednio dobrane akcesoria muzyczne pozwalają w pełni rozkoszować się odtwarzaną ścieżką dźwiękową. Obok odtwarzacza, najistotniejszym elementem zestawu są słuchawki. Jeśli wciąż nie wiesz, jakie słuchawki sprawdzą się najlepiej podczas odtwarzania muzyki w domowym zaciszu, zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem.

Słuchawki są sprzętem, który doceniają nie tylko melomani, ale również ich bliscy – są wszak idealnym rozwiązaniem, gdy preferencje muzyczne wszystkich domowników nie pokrywają się. Dlatego jeśli chcesz nie tylko słuchać muzyki w dobrej jakości, ale też dodatkowo ułatwić życie swoim współlokatorom, sprawdź, jakie słuchawki wybrać.

Budowa

woman-977020_1280

Przez wzgląd na budowę urządzenia możemy przede wszystkim wyróżnić przede wszystkim słuchawki douszne, zauszne oraz nauszne. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się wewnątrz kanału słuchowego. Maja one zazwyczaj niewielkie rozmiary, dlatego łatwo zabrać je ze sobą w podróż. Niestety jakość odtwarzanego dźwięku jest raczej nienajlepsza i przy dłuższym użytkowaniu powodują uczucie dyskomfortu.

Z kolei słuchawki zauszne wyposażone są w specjalne haczyki, które stabilizują je na małżowinie usznej. Dzięki temu takie słuchawki znakomicie nadają się np. do biegania. Jakoś odtwarzanego dźwięku jest tu zazwyczaj znacznie lepsza, niż w przypadku słuchawek dousznych. Natomiast trzecią grupę stanowią słuchawki nauszne. Przylegają one do małżowiny usznej i są połączone pałąkiem. Oferują najwyższa jakość dźwięku i dodatkowo wytłumiają dźwięki z zewnątrz. Są to słuchawki, które najlepiej sprawdzają się do użytku w domu. Tego typu sprzęt znajdziesz tu: http://www.euro.com.pl/sluchawki/philips-shc5100-10.bhtml

Z przewodem czy bez?

fashion-1867392_1280

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest to, czy słuchawki będą wyposażone w przewód czy nie. Słuchawki bezprzewodowe są z pewnością wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ kabel nie ogranicza swobody twoich ruchów – umożliwiają one bowiem odejście od źródła dźwięku na nawet 30 metrów. Natomiast słuchawki wyposażone w przewód oferują lepszą jakość dźwięku, ponieważ są bardziej odporne na zakłócenia i zazwyczaj charakteryzują się tez niższą ceną.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama