• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Wielu z nas z niecierpliwością wyczekiwało pierwszych naprawdę słonecznych dni. Ale nie wszyscy. Duża grupa ludzi oddała by wszystko, by okres zakwitania i pylenia roślin odsunąć jak najdalej. Mowa oczywiście o alergikach. Niestety nie możemy powstrzymać pyłków w powietrzu za oknem. Możemy za to skutecznie walczyć z nimi w naszych domach za pomocą odpowiedniego odkurzacza.

Samsung SC9450 AQUATIC

Odkurzacz Samsung to idealny odkurzacz dla alergików. Sprzęt wykorzystuje innowacyjną technologię Aqua Cyclone (połączenie działania powietrza i wody), która wykazuje się wyjątkową skutecznością w pozbywaniu się kurzu. Efektywne działanie możliwe jest dzięki powietrzu gromadzącym zanieczyszczenia i wirowi wodnemu, który pochłaniając kurz nie pozwala mu z powrotem przedostać się do pomieszczenia.

Oprócz technologii Aqua Cyclone warto wspomnieć o systemie Aqua Multi Chamber. Za jego pomocą przeprowadzana jest kilkustopniowa filtracja, która doprowadza do otrzymania czystej wody.

W przypadku alergenów poradzi sobie system Allergy Care+. Łącząc w sobie właściwości Aqua Cyclone i Aqua Multi Chamber nie ma sobie równych.

Co więcej, filtr, który wykorzystano w odkurzaczu to filtr HEPA H13. Cechuje się on ponad 99,9 skutecznością w zatrzymywaniu zanieczyszczeń. Warto zaznaczyć, że wyłapuje on nawet mikrocząsteczki kurzu.

Pozostałe informacje

Moc ssania
200W;

Typ filtra
antyalergiczny;

Pojemność
2litry;

Zasięg pracy
9metrów;

Poziom hałasu
85dB;

Cena 779zł.

odkurzacz dla alergikow

źródło zdjęć: samsung.com

Zelmer Ceres VC3300.0ST

Drugim wartym uwagi odkurzaczem przystosowanym do potrzeb alergików jest Zelmer Ceres VC3300.0ST .

Sprzęt wyposażony jest w filtr antyalergiczny, który zatrzymuje większość zanieczyszczeń. Przypomnijmy, że posiadany filtr HEPA, który jak wspomniano w powyższym modelu zatrzymuje praktycznie 100% zanieczyszczeń.

Wraz z odkurzaczem dostępne są turboszczotka, ssawkoszczotka z przełącznikiem parkiet-dywan, ssawka mała oraz ssawka szczelinowa. Zapewniają one pozbycie się zanieczyszczeń praktycznie na każdej powierzchni i zakątka domu.

Odkurzacz o zasięgu 10m zapewnia niezwykle komfortową pracę urządzenia. Zwiększona wygoda możliwa jest dzięki elektronicznej regulacji mocy ssania, która dochodzi do 350W.

Pozostałe informacje

Moc ssania
350W;

Typ filtra
antyalergiczny;

Pojemność
2litry;

Zasięg pracy
10 metrów;

Poziom hałasu
brak informacji;

Cena 499zł.

źródło zdjęć: zelmer.pl

odkurzacz dla alergikow

Bosch BSGL32510

Trzeci z prezentowanych modeli to odkurzacz Bosch BSGL32510. Podobnie jak dwa poprzednie sprzęty wyposażony jest w filtr antyalergiczny. System filtracji w produkcie Boscha to Air Clean HEPA. Wyróżnia go m.in. skuteczne pochłanianie substancji smolistych.

W wyposażeniu znajduje się ssawka szczelinowa, ssąca szczotka rolkowa, turboszczotka oraz ssawka do tapicerki. Różnorodność dodatków sprawia, że poradzimy sobie z kurzem i alergenami w każdym pomieszczeniu.

Co więcej, urządzenia posiada uchwyt o ergonomicznych kształtach, które zapewnia komfortową pracę z urządzeniem.

W urządzeniu możliwe jest ustawienie mocy ssania dostosowanej do własnych preferencji.

Pozostałe informacje

Moc ssania
300W;

Typ filtra
antyalergiczny;

Pojemność
4litry;

Zasięg pracy
10 metrów;

Poziom hałasu
brak informacji;

Cena 449zł.

odkurzacz dla alergikow

źródlo zdjęć: bosch-home.pl

Odkurzacz dostosowany do potrzeb alergika to nie jedyny sprzęt, który warto mieć pod ręką. Oprócz niego, warto pomyśleć także o innych sprzętach, które uprzyjemnią życie alergikowi. Jeśli chcesz je poznać, przeczytaj nasz artykuł „Jak ułatwić życie alergikowi”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Odkurzacze, Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama