• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Odkurzanie kojarzy ci się z dużym wysiłkiem i zmaganiem się z mało poręcznym sprzętem? Już czas, aby poznać nowoczesne odkurzacze, dzięki którym wysprzątamy mieszkanie szybko i bez wysiłku. Zobacz, jakie modele dostępne są na rynku i czym różnią się między sobą.

Modele tradycyjne – workowe lub bez worków

Jeżeli jesteś miłośnikiem tradycyjnych rozwiązań, nie musisz rezygnować ze „zwykłego” odkurzacza – choć warto wybrać ten o nowych, lepszych parametrach pracy. Najtańsze i wciąż najbardziej popularne są urządzenia z workami. Warto jednak rozważyć zakup odkurzacza bezworkowego, który będzie bardzo komfortowy w obsłudze. W tym przypadku zanieczyszczenia zostają odwirowane z powietrza, a następnie osadzają się na dnie zbiornika bądź specjalnego systemu wodnego. Wystarczy raz na jakiś czas wymienić i oczyścić filtr. Takie rozwiązanie okazuje się świetne w przypadku alergików, ponieważ odkurzacze bezworkowe znacznie lepiej od swoich tradycyjnych odpowiedników radzą sobie z sierścią, pyłem lub innymi alergenami.

Innowacje, które pomogą w sprzątaniu

Jeżeli irytują cię plączące się pod nogami kable, może warto pomyśleć o odkurzaczu akumulatorowym (zobacz np. odkurzacz Electrolux z Euro)? Są to bardzo mobilne, lekkie i poręczne urządzenia, zasilane za pomocą akumulatora. Możemy je z powodzeniem zabrać do samochodu lub w podróż, a także wysprzątać nim różne trudno dostępne zakamarki. Niezwykła nowinką technologiczną są również automatyczne odkurzacze samojezdne. Te małe roboty wystarczy zaprogramować w odpowiedni sposób, a odkurzą podłogę bez naszego udziału; poruszają się po mieszkaniu, dzięki ultradźwiękom omijając przeszkody.

Odkurzacz centralny

Jeśli jesteśmy dopiero na etapie budowy domu, warto rozważyć zainstalowanie odkurzacza centralnego, który gwarantuje niezwykłą wygodę, cichą pracę oraz zawsze czyste i świeże powietrze. W tym przypadku cały system jest ukryty przed naszymi oczami – w razie potrzeby wyciągamy ze ściany rurę z odpowiednią końcówką i sprzątamy, a zanieczyszczenia odprowadzane są poza pomieszczenie. Musimy jednak liczyć się z wysoką ceną tego rozwiązania oraz dość skomplikowaną instalacją.

Nowoczesne odkurzacze dają nam mnóstwo możliwości. Wybór jest tak duży, że zarówno tradycjonaliści, jak i miłośnicy nowinek technologicznych znajdą coś dla siebie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama