• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

cisnienieSprzęty AGD można podzielić na kilka kategorii. Są duże sprzęty AGD, małe sprzęty AGD, sprzęty do pielęgnacji ciała czy sprzęty do ogrodu. Są także takie sprzęty, bez których nie obejdą się osoby starsze. Tak jest m.in. w przypadku ciśnieniomierzy.

Nie wiem jak Wam, ale mi ciśnieniomierz kojarzy się z pierwszym sprzętem, który był dla mnie wielką tajemnicą. Babcia nakładała go na rękę, naciskała przycisk i albo była zadowolona, albo nie. Nie rozumiałam, co robi, ale wiedziałam, że robi tak codziennie. Dziś będąc trochę starszą osobą mam już większą wiedzę na ich temat. Wiem, że dla osób starszych to nie lada pomoc. Ostatnio przyszło mi kupić jeden z nich dla mojej mamy. Postawiłam na ciśnieniomierz Tech-Med. TMA-880.

tech med

Urządzenie skusiło mnie z kilku powodów. Po pierwsze, poprzez zarejestrowanie m.in. w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych charakteryzuje się niezwykłą wiarygodnością. Co więcej, jest rekomendowane przez Instytut Kardiologii. Po drugie wykazuje się kilkoma istotnymi funkcjami. Jakimi? Otóż możliwe jest zapamiętanie po 40 ostatnich pomiarów (wraz z datą i godzinami) dla dwóch różnych osób. Dodatkowo, ciśnieniomierz pozwala na obliczenie średnich wyników z tygodniowych pomiarów. Co ciekawe, możliwe jest to osobno dla pomiarów porannych, jak i dla pomiarów wieczornych (i tylko z nich będzie uzyskiwana średnia). Po trzecie, Tech-Med. TMA-880 to najwyższa kliniczna dokładność (pomiar ciśnienia +/- 3 mmHg, pomiar pulsu +/- 5% odczytu). Dzięki niemu, wyniki nie będą zniekształcone pod żadnym pozorem. Urządzenie przystosowane jest również do osób z arytmią serca.

Ważne jest także to, że urządzenie jest bardzo proste w obsłudze – do wykonania prawidłowego pomiaru wystarczy jeden przycisk. Istotny jest przy tym większych rozmiarów ekran, na którym osoby starsze bez problemu odczytają wyniki. W celu oszczędności baterii (miejmy na uwadze krótszą pamięć osób starszych) aparat po 60 sekund bezczynności automatycznie się wyłączy.
Ciśnieniomierz zasilany jest czterema bateriami AAA. Jest urządzeniem uniwersalnym, którego mankiet dostosowany będzie do ramienia o obwodzie od 23 do 33cm.

Ciśnieniomierz Tech-Med. to bez wątpienia dobry sprzęt nie tylko dla starszych, ale także dla nieco młodszych osób. Mając ciśnienie pod kontrolą, można więcej.

tetno

źródłoe zdjęć: techmed.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama