• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Kupując suszarkę do włosów, nie oczekujemy, że pomoże nam obierać kartofle na niedzielny obiad czy wymienić koło w ciężarówce. I słusznie, bo nie pomoże. Ale możemy się po niej spodziewać kilku innych, równie ciekawych ukrytych możliwości. Podobno przy większości tych patentów, które są sprawdzone w stu procentach, swoje włosy maczał sam MacGyver.

Do napompowania materaca

materacPowiedzmy sobie szczerze – jest wiele takich sytuacji w naszym życiu, kiedy musimy napompować materac. W końcu nikt poza tybetańskimi mnichami nie lubi spać na twardej podłodze. Powiedzmy sobie jeszcze szczerzej – mało jest wśród nas takich, którzy lubią przy tej czynności styrać swoje płuca. A do otworu materaca wystarczy przyłożyć suszarkę, która napełni materac w ekspresowym tempie. Oczywiście nie powinniśmy jej nadużywać i sami dopompować końcówkę. Suszarka może nam się jeszcze przydać, chociażby do włosów.

Do odmrożenia zamka

zamekTen patent przydatny okazuje się rzecz jasna w zimie, kiedy temperatura jest na tyle złośliwa, że zamraża zamek w aucie lub drzwiach do domu. Dzięki skierowaniu strumienia gorącego powietrza w dziurkę od klucza, możemy ją skutecznie przywrócić do życia. Potrzebny będzie nam jednak dostęp do prądu lub suszarka na baterie. Ale jeśli Zygmunt Hajzer ma zawsze przy sobie proszek, to czemu my nie mielibyśmy mieć suszarki do włosów!

Do usunięcia wosku

woskWiększość z nas dożywa takiej chwili, w której skapuje mu wosk, np. na podłogę. Często próbujemy go zeskrobać, co nie jest najrozsądniejszym wyjściem. Strumień gorącego powietrza z suszarki jest w stanie go znacząco rozmiękczyć do takiego stanu, że możliwe będzie swobodne zebranie wosku za pomocą zwykłej szmatki.

Do usunięcia kredki z tapety

tapetaJeśli poradzimy sobie z usunięciem samego wosku, to tak samo sprawnie pójdzie nam z kredkami woskowymi, których nieco ponad prawem ludzkiej moralności nadużywają dzieci. Nawet jeśli namalują one na tapecie coś bardzo brzydkiego, nie powinniśmy popadać w zawał. Ich bohomazy wystarczy podgrzać i zetrzeć ściereczką, kiedy zrobią się bardziej płynne.

Do usunięcia naklejek

naklejkaChoćbyśmy nie wiadomo jak się starali, zazwyczaj kończy się tak samo. Już prawie udaje nam się usunąć całą naklejkę, a tymczasem na końcu coś zawodzi i na powierzchni pozostaje buba. A jeśli taką naklejkę uprzednio potraktujemy ciepłem z suszarki do włosów, pozbędziemy się jej w trymiga. Ten trik stosuje się często w drukarniach, które mają do odklejania dużo więcej niż podobiznę Cristiano Ronaldo z nocnej szafki.

Do odparowania lustra

lustroNie chcemy zgadywać i nikogo krzywdzić swoją opinią, ale możemy się założyć, że zaparowane lustro traktujecie zazwyczaj ręcznikiem bądź papierem. My też! I wówczas na lustrze powstają zacieki i smugi, prawda? Pewnie, że prawda. A wystarczy po kąpieli podłączyć suszarkę do włosów i skierować jej podmuch na lustro.

Do usunięcia szronu z szyb

szronSkoro za pomocą tego zręcznego sprzętu AGD możemy skutecznie odparować lustro po kąpieli, to czemu nie moglibyśmy usunąć dzięki niemu szronu ze szklanych powierzchni. Standardowo już kierujemy na szron ciepły strumień powietrza i czekamy na efekty. Musicie wierzyć – one nadejdą.

Do odkurzenia trudno dostępnych miejsc

odkurzanieJeśli posiadamy suszarkę do włosów, nie straszny będzie nam kurz wewnątrz kaloryfera, ten oplatający rzeźby, sprzęt komputerowy, zakamarki mebli czy szczeliny i pęknięcia w drewnianym parkiecie. Wszędzie tam, gdzie nie da sobie rady odkurzacz, pomoże nam skromniejsze AGD. Na pełnej mocy wydmucha bezlitośnie każdy kurz w miejsce na tyle wygodne, że zbierzemy je odkurzaczem.

Do wysuszenia butów

butyMokre buty to problem dotyczący nie tylko osób powracających z Woodstocku. Mokre buty może mieć każdy z nas! Wtedy może nam pomóc suszarka, którą uwaga – należy nastawiać w takim przypadku zawsze na najmniejszą moc wraz i pieścić obuwie wraz z dyfuzorem.

Do wysuszenia sałaty

salataTo jasne, że są wśród nas tacy, na których mokra sałata nie robi żadnego wrażenia. Tacy oni mają w poważaniu opinię Magdy Gessler, że jak tak można?! Tymczasem sałata nie musi być mokro, kiedy przez krótką chwilę podmuchamy w jej oblicze – tym razem zimnym powietrzem z suszarki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Suszarka nie tylko do włosów… 10 nietypowych zastosowań, które każdy powinien znać, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama