• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Tak niestety jest, że rzeczy nie są wieczne, zużywają się, a w domu i mieszkaniu wiecznie trzeba dokonywać jakichś napraw. Żeby być na to przygotowanym, warto mieć podstawową skrzynkę z narzędziami, dzięki którym szybko będzie można wykonać bieżące naprawy. Zobacz propozycję zestawu do majsterkowania, który sprawdzi się w każdym domu!

Narzędzia ręczne i elektryczne

Kompletowanie skrzynki narzędziowej należy zacząć od zebrania najpotrzebniejszych narzędzi ręcznych. Jest to przede wszystkim młotek, który przydaje się do wbijania gwoździ i innych prac. Warto wybrać egzemplarz, który nie będzie zbyt ciężki. Jeśli masz taką możliwość, to kup młotek wyposażony w wyciągarkę do gwoździ po drugiej stronie obucha. Następnie przydatne są kombinerki i szczypce w różnych rozmiarach. Często przydatne są każde klucze francuskie – zamiast całego zestawu możesz wybrać żabkę, która zastąpi narzędzia o różnych rozmiarach. Podobnie postąp z bitami, lepiej wybrać grzechotkę i komplet końcówek. Będziesz mieć wiele wkrętów, a zajmie to mniej miejsca. Ostatnie podstawowe narzędzie, to wkrętarka lub wkrętarko-wiertarka. Na przykład firmy Makita, do nabycia w sklepie Euro.com.pl. Możesz za jej pomocą wykonywać otwory w różnych materiałach, łatwo mocować wkręty, skręcać meble i wykonywać szereg innych prac – szybko i wygodnie.

makita 2

Akcesoria i dodatki

Oprócz podstawowych narzędzi w skrzynce powinien znaleźć się zapas różnych drobnych przedmiotów, przydatnych podczas większych napraw i w sytuacjach awaryjnych. Potrzebujesz gwoździ i wkrętów o różnych wymiarach, a także śrub i pasujących do nich nakrętek. Czasem do napraw wystarczy klej i taśma izolacyjna, która jest również przydatna do reperacji instalacji i sprzętów elektrycznych. Do drobnych, ale jednocześnie bardzo istotnych akcesoriów należy miarka. Metrówka ułatwi ci dokładne wymierzanie odległości i równe mocowanie wszelakich półek, ramek i innych przedmiotów. Do wiertarki potrzebny jest zestaw wierteł oraz kołki i kotwy. Pod tym linkiem możesz zobaczyć inspirującą infografikę, co możesz naprawić w domu w ciągu 20 minut, stosując te narzędzia. Na koniec poszukaj także wygodnej skrzynki, która pomieści wszystkie twoje narzędzia i będzie się ją wygodnie przenosić z miejsca na miejsce.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama