• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

W dobie cyfryzacji i Internetu, telewizor w salonie to podstawa. To przed nim spędzamy długie godziny, oglądając razem z rodziną ulubione seriale, w gronie kumpli wyczekujemy meczu, a na imprezie rozpoczynamy sportowe rozgrywki na x-boxie. Aby nic nie zakłócało naszego odpoczynku warto zastanowić się nad usytuowaniem telewizora. Wydaje się, że nie ma to znaczenia, jednak słoneczne światło, które zaciemnia obraz może nas tylko zdenerwować. Jak wkomponować telewizor w pomieszczenie?

Wybierz miejsce

Dobre miejsce to połowa sukcesu. Jak je znaleźć? Przede wszystkim zrezygnujmy z ustawiania telewizora na ścianie naprzeciwko okna. Światło słoneczne odbije się od okna, zaciemniając ekran. Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest usytuowanie odbiornika przed oknem. Wybierając miejsce, postaraj się, by telewizor znajdował się na prostopadłej do okna ścianie. Wtedy odbiór nie będzie zakłócony.

Zbyt wysoko osadzony telewizor także sprawi, że z oglądania nie będziemy czerpali przyjemności. Zwyczajowo przyjmuje się, że siedząc na kanapie powinniśmy widzieć środek ekranu, bez zadzierania głowy do góry. Wg specjalistów telewizor powinien znajdować się na wysokości od 90 do 110 cm od podłogi. Na ten aspekt warto zwrócić uwagę szczególnie wtedy, kiedy wieszamy telewizor na ścianie.

Z jakiej odległości oglądać telewizję? Nie ma specjalnych wytycznych, bo te są zależne od wielkości telewizora. Jeśli dysponujesz niewielkim pomieszczeniem, zrezygnuj z dużego telewizora (na przykład o wielkości 50 cali), ponieważ siedzenie zbyt blisko telewizora będzie powodowało ból oczu, a i sam obraz będzie zbyt duży.

Na czym ustawić telewizor?

Możliwości jest bardzo wiele. Bardzo często telewizor wiesza się jak obraz. Takie rozwiązanie ma swoje plusy – nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a Ty nie potrzebujesz dodatkowego mebla. Jeśli jesteś fanem standardowych rozwiązań możesz wykorzystać szafkę pod telewizor. Będziesz miał pewność, że odbiornik będzie ustawiony na prawidłowej wysokości. Dodatkowo estetycznie zamaskujesz kable. Wybierając telewizor w zabudowie trzeba pamiętać o prawidłowej wentylacji. Sprawdź także jaki telewizor wybrać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama