• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Telewizory w sypialniach mają wielu przeciwników – mówi się, że mogą niekorzystnie wpływać na jakość snu, ale czy może być lepsza recepta na leniwy weekend, niż spędzenie dwóch dni w łóżku na oglądaniu kolejnych epizodów ulubionego serialu? Jeśli właśnie w taki sposób lubisz oglądać telewizję, sprawdź o czym warto pamiętać umieszczając telewizor w sypialni.

 

Aranżacja sypialni jest szczególnie ważnym zadaniem – wszak to właśnie w tym pokoju odpoczywasz. Dlatego tak istotne jest, abyś uwzględnił w stylizacji pomieszczenia wszystkie te elementy wystroju, które będą sprzyjały odpoczynkowi. Dla wielu z nas jednym z nich jest właśnie telewizor. Oto kilka porad, dzięki którym dobrze wpasujesz telewizor do stylizacji pomieszczenia. A jeśli wciąż nie wiesz, jaki odbiornik wybrać, zajrzyj na http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-wybrac-telewizor-.bhtml

Wybór miejsca

bedroom-1872196_1280

Podobnie, jak w przypadku aranżacji salonu, wykorzystując telewizor w stylizacji sypiali, należy przede wszystkim dobrze przemyśleć miejsce, w którym odbiornik się znajdzie. Chodzi tu przede wszystkim o wygodę oglądania oraz walory dekoracyjne – plątanina przewodów widoczna na odcinku pomiędzy telewizorem a gniazdem elektrycznym z pewnością nie wpłynie dobrze na estetykę wnętrza.

Najlepszym miejscem dla telewizora będzie ściana naprzeciw łóżka. Wybierając miejsce dla odbiornika warto też pamiętać, że musi być umieszczony nieco powyżej linii wzroku, dzięki czemu zapewnisz sobie wygodę oglądając ulubione programy w pozycji leżącej.

Podwieszany czy stojący?

bed-1834327_1280

Telewizory w salonach najczęściej są ustawiane na specjalnych szafkach rtv – pozwalają one na zamaskowanie przewodów oraz przechowywanie odtwarzaczy oraz płyt z filmami. O ile w pokoju dziennym jest to dobre rozwiązanie, o tyle w sypialni może okazać się niefunkcjonalne. Lepszym pomysłem jest zawieszenie odbiornika na ścianie. Dzięki temu będzie on umieszczony wyżej i będziesz mógł swobodnie oglądać programy leżąc w łóżku. Ponadto odbiornik zawieszony na specjalnych zawiasach możesz ustawić pod odpowiednim kątem, tak aby ekran był idealnie skierowany w twoją stronę.

O czym należy jeszcze pamiętać wybierając odbiornik do sypialni? Warto postawić na matową matrycę, ponieważ jeśli wieczorem będziesz oglądał w sypialni film, światła lampek nocnych nie będą się w niej odbijały. Ponadto telewizor w sypialni może być mniejszy niż ten, jaki stoi w twoim salonie, jednak jego wielkość powinna być przede wszystkim dostosowana do odległości, jaka dzieli urządzenie od miejsca, z którego będziesz na nie spoglądał.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama