• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Pęknięta rura, awaria światła czy obluzowane zawiasy – drobne usterki zdarzają się każdemu. Zanim jednak wezwiesz na pomoc fachowca i uregulujesz wystawiony przez niego rachunek, sprawdź jak możesz samodzielnie poradzić sobie z niektórymi awariami. W tym celu musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi oraz akcesoriów.

Zacznij od skrzynki narzędziowej

keys-1380134_1280

W sprzedaży dostępne są gotowe zestawy narzędziowe, w których znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia podstawowych napraw. Możesz zdać się na takie rozwiązanie, lub systematycznie kompletować ekwipunek. Ważne jest jednak, aby narzędzia znajdowały się w jednym miejscu i można było je łatwo przenosić – dlatego właśnie skrzynka narzędziowa jest niezbędna.

W jej wnętrzu natomiast powinny znaleźć się takie elementy jak: zestaw wkrętaków zwykłych oraz krzyżowych, wkrętak izolowany, szczypce zaciskowe, klucz nastawny do rur, klucz nastawny uniwersalny przeznaczony do dokręcania śrub, klucze imbusowe, kombinerki, pilnik, taśma izolacyjna, kostka elektryczna oraz młotek. Bogatą ofertę tego typu narzędzi znajdziesz np. na http://www.euro.com.pl/narzedzia-i-elektronarzedzia.bhtml

Elektronarzędzia

Jeśli nie planujesz majsterkowania, to najważniejszym elektronarzędziem, które powinieneś mieć w swoim domu jest wiertarka. Znajdzie ona zastosowanie podczas remontów, a także usterek – jeśli konieczne będzie skucie części ściany, będziesz mógł to zadanie wykonać właśnie za pomocą wiertarki.

Dodatkowe akcesoria

key-1043857_1280

O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim należy być przygotowanym na awarię światła, dlatego powinieneś mieć w szafce nie tylko zapasowe żarówki, ale również świece, zapałki, latarkę oraz wymienne baterie do niej. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, na wypadek przerw w dostawie wody, możesz np. w piwnicy lub spiżarni umieścić baniaczki z wodą mineralną.

Powyższe narzędzia i akcesoria to podstawowy zestaw, dzięki któremu będziesz mógł łatwo uporać się z różnego rodzaju awariami. Ponadto warto mieć pod ręką również poziomicę oraz zestaw wkrętów, kołków montażowych i śrubek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama