• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Nie musimy być zapalonymi majsterkowiczami, by posiadać w swoim domu elektronarzędzia. Te bowiem przydają się nie tylko przy większych remontach, ale i przy drobnych pracach konserwatorskich? Które elektronarzędzia się nam przydadzą, a bez posiadania których możemy się obejść?

Jakich elektronarzędzi nie może zabraknąć w domu?

Wybierając elektronarzędzia zwróćmy uwagę, które z nich mamy szansę używać częściej, a które będą tylko niepotrzebnie zagracać pomieszczenie.

1. Wkrętarko-wiertarka akumulatorowa

To urządzenie to swoiste must have, które w każdym domu powinno się znaleźć, gdyż tego elektronarzędzia będziemy używali najczęściej. W swoim zastosowaniu jest bardzo uniwersalnym narzędziem, pomocne czy to przy dokręcaniu śrub, mocowaniu przy użyciu wkrętów czy wierceniu w miękkich materiałach. Wybierając wiertarko-wkrętarkę zwróćmy uwagę na moment obrotowy (wyrażony Nm) oraz pojemność akumulatora.

2. Wiertarka udarowa

Narzędzie to okaże się niezbędne w czasie intensywnego remontu, ale także przy nawiercaniu otworów pod półki. Od zwykłej wiertarki różni ją możliwość zastosowania udaru, czyli nie tylko wprawienia wiertła w ruch obrotowy, ale dodatkowo uderzania nim – działanie udaru przypomina tym samym pracujący młot pneumatyczny.

Szczególnym rodzajem wiertarki udarowej, jest młotowiertarka, która przeznaczona jest już do niewielkich prac wyburzeniowych, np skuwania kafelków. O ile wiertarka udarowa może przydać się nam raz na jakiś czas, o tyle młotowiertarka tylko w przypadku większych remontów.

elektronarzędzia

3. Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa również należy do urządzeń, które warto mieć na stanie. Przydatne będzie zarówno w przypadku remontów, jak i drobnych prac konserwatorskich czy hobbystycznych. Umożliwia nie tylko szlifowanie powierzchni, ale też różnego rodzaju obróbkę, np czyszczenie czy usuwanie rdzy – jak i również po założeniu stosownych tarcz i ściernic – przecinanie różnych materiałów: drewna, metalu, betonu, cegły, ceramiki.

4. Wyrzynarka

Wyrzynarka również umożliwia cięcie materiałów – i to znacznie bardziej precyzyjne niż popularna gumówka, czyli szlifierka kątowa, natomiast ma o wiele bardziej węższy zakres stosowania, bo ograniczony do drewna i innych równie miękkich materiałów. Jeśli nie jesteśmy domorosłymi stolarzami – to elektronarzędzie raczej nie będzie należało do tych, które będziemy często używać.

Jak kupować elektronarzędzia?

Elektronarzędzia najlepiej kupować w zestawach, albo z jednej serii danego producenta. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu zapewniamy sobie, że akumulatory od poszczególnych urządzeń będą do siebie pasować i wówczas możemy stosować je zamiennie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama