• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
  • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
Parowar Morphy Richards

Fot. Morphy Richards

Gotowanie na parze zaczyna być standardem w naszych domach. Wiemy już, że taka obróbka pozwala – w przeciwieństwie do tradycyjnego gotowania w wodzie lub smażenia na tłuszczu – zachować witaminy, konsystencję i smak produktów, sprzyja niskokalorycznej diecie i zdrowym nawykom kulinarnym.

Sposoby takiego przyrządzania potraw i używane do tego celu narzędzia mogą być najróżniejsze – od najprostszego gotowania na kawałku płótna, przez aluminiowe sitka, specjalne garnki, aż po wysoce zaawansowane urządzenia pozwalające na przygotowanie tą metodą całego, wieloskładnikowego obiadu.

Każdy z tych sposobów może być tak samo dobry, jeśli odpowiada naszym potrzebom . Jeśli gotujemy na parze tylko niewielką ilość konkretnych produktów, np. warzywa, dla małej ilości domowników, to w zupełności wystarczy nam do tego celu zwykła nakładka na garnek lub proste naczynie do gotowania na parze. Jednak jeżeli naprawdę polubilismy ten sposób przyrządzania potraw i chcemy „przestawić” naszą kuchnię na gotowanie na parze, takie rozwiązania okażą się raczej niewystarczające. By gotowanie przebiegało sprawnie, szybko i czysto, będziemy potrzebowali specjalnego sprzętu, który pozwoli nam na jednoczesne przyrządzanie kilku produktów w jednym czasie.

Jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu na rynku jest obecnie parowar Morphy Richards Intelli Steam. Ten trzykomorowy model z rozbudowaną funkcjonalnością to prawdziwy Rolls-Royce wśród parowarów. Komory do gotowania są tutaj niezależne i indywidualnie sterowane; każda z nich jest wyposażona w osobną grzałkę. Dzięki temu możemy ustawić inny program i czas gotowania dla każdego z pojemników. Aby przyrządzanie wszystkich dań zakończyło się w tym samym czasie, parowar sam dobierze czas rozpoczęcia parowania. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję automatycznego podtrzymywania ciepła oraz podgląd poziomu wody – w razie potrzeby istnieje możliwość jej zewnętrznego dolewania.

Ogromnym atutem jest inteligentny timer, duży i czytelny wyświetlacz LCD oraz funkcja automatycznego podtrzymywania ciepła. Producent dołącza trzy dodatkowe elementy: pojemniki na ryż i na sos oraz podstawkę na ryby.

Parowar jest bardzo łatwy do czyszczenia, pojemniki można bez obaw myć w zmywarce.

Pojemność urządzenia wynosi 8, 2 l.

Parowar Morphy Richards

Fot. Morphy Richards

 

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Porady

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama