• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Jeszcze 100 lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że kawa może zaparzyć się sama, a pralka poinformuje o problemach z jej funkcjonowaniem. Ba! Wtedy nikt nie mógł przypuszczać, że takie sprzęty w ogóle kiedyś powstaną. Do prania służyła balia i tara, natomiast rolę lodówki spełniało pomieszczenie zagłębione w ziemi obok domu, do którego drogę torowały podwójne drzwi.

Technologia zrobiła jednak ogromne postępy nie tylko w elektronice i sprzęcie komputerowym, ale duży rozwój przyniosła także w dziedzinie AGD. Dlatego, to co niemożliwe wydawało się (i często nadal wydaje) naszym dziadkom, dzisiaj nikogo już nie szokuje, aczkolwiek wiele nowinek traktowanych jest nadal jako novum. Przyjrzyjmy się zatem co oferują najnowsze rozwiązania.

Pralki

Dzięki funkcji SmartDiagnosis pralki LG są w stanie zdiagnozować około 80 różnych problemów, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Muszą być tylko podłączone do internetu. Pralka poinformuje nas również, że zapomnieliśmy dodać proszku, wlać płynu lub włożyliśmy do środka zbyt dużo ubrań. Jest w stanie wygenerować także – w przypadku poważniejszych awarii – szczegółowy raport, który znacząco skróci czas naprawy.

LG

Pralką możemy zdalnie sterować za pomocą telefonu i kontrolować jej czas pracy. Będąc poza domem dowiemy się ile czasu pozostało do końca prania i zlecimy m.in. dodatkowe płukanie. W jednej kwestii nic się jednak nie zmieniło – mokre pranie nadal musimy rozwiesić sami.

Lodówki

Jeszcze większym udoskonaleniom poddano lodówki. System Smart Manager zarządza przechowywanym jedzeniem, dzięki czemu zostaniemy poinformowani o kończącym się terminie ważności poszczególnych produktów. Za sprawą tej funkcji jesteśmy także w stanie zdalnie sprawdzić zawartość lodówki i zaplanować zakupy, gdy np. dostaliśmy informację o nieplanowanej wizycie znajomych.

Ale to nie wszystkie możliwości nowoczesnych urządzeń. Rewolucyjnym rozwiązaniem jest robienie zakupów bezpośrednio z panelu sterowania lub podpowiedź lodówki, gdzie szukany przez nas produkt możemy kupić najtaniej. Kolejnym krokiem będzie z pewnością automatyczny zakup potrzebnych artykułów bezpośrednio przez urządzenie, które dzięki dotychczasowej historii, będzie analizowało nasze potrzeby. Na to musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Myślący dom

Zaawansowana technologia sprawia, że wszystkie sprzęty w domu mogą być ze sobą połączone za pośrednictwem internetu lub domowego systemu. Daje to możliwość zaprogramowania urządzeń tak, aby w jak największym stopniu odpowiadały naszym potrzebom. Poranek może dzięki temu zaczynać się od automatycznego włączenia ulubionej stacji radiowej i zaparzenia dla nas kawy, a kuchenka może podpowiedzieć ciekawy przepis na karkówkę i dostosować temperaturę do gotowanych potraw.

Domowy sprzęt AGD umożliwia także oszczędność energii (np. gdy jesteśmy na wakacjach lub pracując w czasie tańszej taryfy), co znacznie obniża nasze rachunki. Ale to tylko niektóre przykłady możliwości dzisiejszych AGD.

Wydaje się, że osoby żyjące na początku ubiegłego wieku nawet w niewielkim ułamku nie były w stanie przewidzieć, że domowy sprzęt tak bardzo ulegnie automatyzacji ułatwiając życie ich użytkowników. To jednak nie koniec prac nad rozwojem technologii AGD i to co będzie za kolejne kilkadziesiąt lat dzisiaj z pewnością nie przychodzi nam do głowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Categories: Ciekawostki, Lodówki, Pralki

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama