• paź : 12 : 2017 - Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD?
 • cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
 • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
 • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
 • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?

Czajnik elektryczny to urządzenie niezwykle wygodne – wystarczy nalać wodę, nacisnąć odpowiedni przycisk i czekać, aż ciecz nabierze pożądanej temperatury. Nie musimy wyczekiwać przy czajniku, by w porę wyłączyć gaz, nie musimy też zrywać się z innego pokoju, gdy rozlegnie się dźwięk gwizdka. W niektórych modelach możemy nawet ustawić temperaturę, do której ma zostać podgrzana woda. Poniżej przedstawiamy 6 czajników elektrycznych w kategoriach do 100, 150 i 200 złotych, najpopularniejszych w roku 2013.

Do 100 złotych

MAM MCZ-29MMPM MCZ-29M – czajnik o pojemności 1,7 litra z płaską grzałką płytową. Wykonany głównie ze stali nierdzewnej, co sprawia, że jest wyjątkowo trwały – na ściance urządzenia znajduje się również wskaźnik poziomu wody, dzięki czemu precyzyjnie będziemy mogli dobrać ilość nalewanej wewnątrz cieczy do naszych potrzeb. Ważnym elementem są również zabezpieczenia – podstawka od spodu pokryta jest materiałem antypoślizgowym, a czajnika nie włączymy, jeśli w środku nie będzie wystarczającej ilości wody. Według opinii konsumenckich jest to sprzęt niedrogi, a bardzo solidny, zdecydowanie wart swojej ceny. Design czajnika również nie pozostawia wiele do życzenia.

Tefal KO2998Tefal KO2998 – druga z naszych propozycji do 100 złotych. Tefal to marka znana i polecana przez użytkowników, nic zatem dziwnego, że w naszym zestawieniu znalazły się aż dwa produkty tegoż koncernu. Niniejszy czajnik doskonale wpasuje się tak w nowoczesne, jak i tradycyjnie urządzone kuchnie. Ma 1,5 litra pojemności, płaską grzałkę płytową i w całości został wykonany z tworzywa sztucznego, dzięki czemu z zewnątrz nie nagrzewa się przesadnie. Ma bardzo czytelny wskaźnik poziomu wody, podstawkę antypoślizgową oraz zabezpieczenie przed włączeniem pustego czajnika. Wyposażony jest również w filtr antyosadowy, który zatrzymuje osad z kamienia nalewany z wnętrza urządzenia do kubka/naczynia. Przy tym jest cichy i szybki.

Do 150 złotych

Philips HD464900Philips HD4649/00 – czajnik o bardzo eleganckim projekcie, o pojemności 1,7 litra z płaską grzałką płytową. Duża moc gwarantuje błyskawiczne zagotowanie wody, rączka jest wyprofilowana doskonale, a dziubek niezwykle precyzyjny. Wskaźnik poziomu wody poinformuje nas, czy cieczy jest wystarczająco dużo, by zaspokoić nasze potrzeby, a podstawka antypoślizgowa oraz zabezpieczenie przed włączeniem czajnika bez wody sprawiają, że urządzenie jest całkowicie bezpieczne. Czajnik wyposażony został również w bardzo szczelny filtr antyosadowy, dzięki czemu wraz z wodą do naszego kubka nie dostanie się kamień. Przy tym jest lekki i niezbyt głośny. Świetny wybór za tę kwotę.

Tefal Snow KO330Tefal

Snow KO330

– czajnik o dużej pojemności (1,7 litra) i dużej mocy (2400 W), gwarantuje szybkie zagotowanie dużej ilości wody. Przy tym urządzenie jest efektowne wizualnie – czarne, matowe tworzywo sztuczne jest nie tylko praktyczne, ale też się nie nagrzewa. Na uwagę zasługuje wskaźnik poziomu wody – jest bardzo czytelny i wyraźny. Sam czajnik, mimo sporej mocy, jest relatywnie cichy, ma też wszystkie standardowe zabezpieczenia, czyli podkładkę antypoślizgową oraz zabezpieczenie przed włączeniem pustego urządzenia.

Do 200 złotych

Bosch TWK7801Bosch TWK7801 – elegancki czajnik o sporej pojemności (1,7 litra), wykonany z błyszczącej stali nierdzewnej w efektownym, srebrnym kolorze. Profilowany uchwyt pozwala na pewne korzystanie z czajnika, a dziubek jest precyzyjny na tyle, że podczas nalewania nie uronimy nawet kropelki. Bardzo szczelny filtr antyosadowy sprawia, że woda jest krystalicznie czysta, urządzenie jest również wyposażone w bezpiecznik termiczny oraz nakładki antypoślizgowe, mamy zatem pewność, że nie tylko nie zsunie się z blatu, ale również nie włączymy go przypadkiem, kiedy będzie pusty. Elementem grzejnym standardowo jest już tutaj płaska grzałka płytowa, która pozwala na zagrzanie konkretnie takiej ilości wody, jakiej potrzebujemy, nie ma też znaczenia, jak na podstawce ustawimy czajnik.

Zelmer CK1004Zelmer CK1004 – gratka dla smakoszy herbat różnej maści. Głównym wyróżnikiem niniejszego modelu jest możliwość wybrania pożądanej temperatury wody tak, by została ona podgrzana do konkretnego poziomu, który możemy wybrać spośród pięciu pozycji: 40, 60, 80, 90 i 100 stopni Celsjusza. Ucieszą się zatem również młode mamy, dla których podgrzanie wody do konkretnej temperatury nierzadko stanowiło wyzwanie. Z kolei możliwość podtrzymania temperatury zadowoli kucharzy – wystarczy ustawić odpowiednia temperaturę, a woda pozostanie w niej utrzymana. Czajnik ma pojemność 1,7 litra oraz płaską grzałkę płytową, wykonany został z matowego aluminium i prezentuje się naprawdę doskonale. Wyposażony został również w sygnał dźwiękowy, informujący o zakończeniu pracy urządzenia.

grafika tytułowa: jar () / Foter.com / CC BY

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Najpopularniejsze czajniki elektryczne 2013 - do 100, 150 i 200 złotych, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Categories: Ranking AGD

1 odpowiedź na wpis.

 1. florissa pisze:

  ja z philipsa jestem b. zadowolona, dobry sprzęt po prostu. szybko gotuje, jest cichy, wygodny – czego chcieć więcej :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

 • Archiwa

 • Reklama