• cze : 6 : 2017 - Jak urządzić kino domowe w salonie?
  • lis : 24 : 2016 - Jak przechowywać produkty w lodówce?
  • kwi : 19 : 2015 - Dla kogo mikro-wieża?
  • kwi : 17 : 2015 - Telewizor – czy jest dziś potrzebny?
  • lut : 19 : 2015 - Jakie wyposażenie kuchni pomoże Ci być zdrowym (i schudnąć)?

Higiena jamy ustnej to w Polsce wciąż temat słabo poruszany. Złe nawyki związane ze szczotkowaniem zębów lub nawet ich brak odbija się na zdrowiu i osobistej higienie wielu Polaków. Statystyki są porażające, a stomatolodzy biją na alarm. Czy nowoczesne szczoteczki elektryczne mogą przynić się do poprawy sytuacji?

szczoteczka elektryczna rotacyjna

Nowoczesne szczoteczki elektryczne – krótki przegląd

Wszyscy raczej spotkaliśmy się już z typowymi szczoteczkami elektrycznymi – czyli szczoteczkami rotacyjnymi. Ich działanie opiera się na obrocie końcówki szczoteczki ze sporą – w porównaniu z tradycyjnymi szczoteczkami – częstotliwością. Nasze ręce nie są w stanie równać się z taką prędkością szczotkowania. Jednak nawet prędkości uzyskiwane przez normalne szczoteczki elektryczne nijak się mają do szczoteczek nowego typu: szczoteczek sonicznych.

Szczoteczki soniczne

Ten typ urządzeń pojawił się na rynku już na początku lat dziewięćdziesiątych, jednak w Polsce mówi się o nich dopiero od kilku. Mówi się dużo i dobrze. O ile zwykła szczoteczka może wykonać ok. 8000 ruchów na minutę, o tyle najszybsze szczoteczki soniczne potrafią w tym samym czasie wykonać tych ruchów kilka razy więcej, nawet 50 000. Co ważne ruch, jaki wykonuje taka szczoteczka, jest ruchem wymiatającym, szczególnie polecanym przez stomatologów. W główce szczoteczki jest zamontowany generator, który wprawia w drganie włosie oraz cząsteczki wody wraz z pastą, w ten sposób penetruje wszelkie zakamarki i przestrzenie między zębami. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://idbajosiebie.net/szczoteczka-soniczna-czy-elektryczna-poznaj-najwazniejsze-funkcje/.

To nie jedyne korzyści tych szczoteczek, otóż w przeciwieństwie do zwykłych elektrycznych szczoteczek, sposób szczotkowania jest o wiele delikatniejszy i działa mniej drażniąco na dziąsła, co jest szczególnie istotne dla ludzi cierpiących na parodontozę czy krwawienie dziąseł. Wydawać by się mogło, że szczoteczki soniczne, nie mają wad, otóż mają, szczoteczki renomowanych marek potrafią być dosyć drogie. Natomiast system wymiennych końcówek pozwala potraktować taki zakup jako inwestycję na lata. Wiadomo, na zębach lepiej nie oszczędzać.

Czy to oznacza koniec tradycyjnych szczoteczek elektrycznych?

Z pewnością nie. To prawda, do ich stosowania potrzeba mniej wrażliwych dziąseł, natomiast nie można powiedzieć, że tego typu urządzenia nie są skuteczne. Zwłaszcza, że producenci wciąż je ulepszają, wprowadzając nowe rodzaje napędów kombinowanych, łączących ruchy obrotowe z pulsacyjnymi. Jedno jest pewne, przyszłość należy do elektroniki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Wpisz Komentarz


Wybrane Wpisy

  • Archiwa

  • Reklama